Z ostatniej chwili

Organizacja ruchu w związku z 1 listopada

2022-10-29 12:32:17 informacje
img

Jak co roku w rejonie 6 częstochowskich nekropolii na czas listopadowego święta czekają nas zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Niektóre wprowadzone zostaną przed 1 listopada. W sam Dzień Wszystkich Świętych MPK wprowadza cztery linie specjalne między cmentarzami.


ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU
Zmiany w organizacji ruchu będą zasadniczo obowiązywały we wtorek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 21.00 z kilkoma wyjątkami:
- przy cmentarzu „Kule” ruch jednokierunkowy na odcinku Promenady Niemena od ul. Rolniczej do ul. Brzeźnickiej będzie obowiązywał od piątku 28 października od godz. 8:00 do wtorku 1 listopada 2022 r. do godz. 20:00;
- przy cmentarzu „Kule” ruch jednokierunkowy na ul. Rolniczej będzie obowiązywał od poniedziałku 31 października od godz. 14:00 do wtorku 1 listopada do godz. 20:00;
- w rejonie cmentarza w Łojkach przy ul. Zbawiciela zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od poniedziałku 31 października od godz. 6:00 do wtorku 1 listopada do godz. 20:00;
- w rejonie Cmentarza Komunalnego przy ul. Białostockiej zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać od poniedziałku 31 października od godz. 12:00 do wtorku 1 listopada do godz. 20:00.

Cmentarz przy ul. Św. Rocha
- Wyłączony z ruchu kołowego 1 listopada będzie odcinek ul. św. Jadwigi (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) od ul. św. Rocha do ul. ks. Kubiny. Od strony południowej do cmentarza można będzie dojechać ulicami św. Jadwigi oraz jednokierunkowo ul. Wyszyńskiego, Ewy,  ks. Kubiny. Powrót - ul. św. Jadwigi.
- Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie na ul. Sikorskiego – wjazd od ul. św. Krzysztofa, wyjazd na ul. Bialską.
- Przełożenie ruchu tranzytowego – droga DK-46 (wyłączona z ruchu ul. św. Jadwigi), z kierunku od Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Barbary, św. Augustyna, Pułaskiego, ks. J. Popiełuszki , aleją Jana Pawła II. W kierunku do Opola od Warszawy ruch kierowany aleją Jana Pawła II, ulicami ks. J. Popiełuszki,  św. Kazimierza i  św. Barbary. Na kierunku z Kłobucka do Opola ruch będzie się odbywał ulicami: św. Rocha, Okulickiego, Szajnowicza-Iwanowa, ks. J. Popiełuszki, św. Kazimierza i św. Barbary.
- Parkowanie czasowo będzie możliwe na ul. św. Krzysztofa, na ul. św. Jadwigi między ul. Kubiny i ul. Wyszyńskiego i na istniejących w tym rejonie parkingach. 

Cmentarz „Kule” - ulice: Rolnicza i Fieldorfa–„Nila”
- Wyłączone z ruchu kołowego (z wyjątkiem pojazdów MPK i TAXI) będą następujące odcinki ulic:
*ul. Dekabrystów od ul. Rolniczej do ul. Cmentarnej,
*ul. Wały Dwernickiego od ul. Cmentarnej do ul. Fieldorfa–Nila
*ul. Cmentarna od ul. Tartakowej do bramy cmentarza.
- Ruch jednokierunkowy prowadzony będzie ul. Rolniczą począwszy od ul. Dekabrystów, dalej Promenadą Niemena, skąd będzie można wyjechać w lewo ul. Brzeźnicką do ul. Dekabrystów lub w prawo ul. Wańkowicza do alei Wyzwolenia
- Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Fieldorfa–Nila na odcinku od Promenady do przystanku MPK przy wejściu na teren cmentarza. 

Cmentarz „Błeszno” - ulice: Palmowa i Bohaterów Katynia
- Ulica Palmowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego.
- Przewiduje się ruch jednokierunkowy na ul. Bohaterów Katynia od skrzyżowania z ul. Limbową do skrzyżowania z ul. Bienia. Ponadto ruch jednokierunkowy obowiązywał  będzie na ul. Osikowej (wjazd) oraz ul. Limbowej (wyjazd).
- Parkować będzie można na istniejących parkingach oraz dodatkowo na ul. Bohaterów Katynia, gdzie czasowo nie będą dostępne pasy dla ruchu rowerowego.

Cmentarz Komunalny - ul. Radomska
- Zmiany polegają na ograniczeniu  parkowania na ul. Białostockiej po stronie wschodniej od wjazdu na drogę dojazdową do cmentarza do ul. Radomskiej. Parkowanie będzie możliwe na wyznaczonych parkingach oraz na jezdni po wschodniej stronie cmentarza.

Cmentarz „Stradom” - ul. Piastowska
- Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Piastowskiej od skrzyżowania z ul. Kawodrzańską (wjazd) do ul. Przestrzennej (wyjazd) z parkowaniem po stronie południowej ul. Piastowskiej.

Cmentarz „Łojki” - ul. Zbawiciela
- Zmiany polegają na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Zbawiciela w kierunku cmentarza i parkowania po prawej (wschodniej) stronie ulicy.

Na ulicach miasta w otoczeniu cmentarzy należy się liczyć ze zwiększonym natężeniem ruchu. Użytkowników dróg prszeni są o ostrożność i cierpliwość.

KOMUNIKACJA MIEJSKA MPK W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022
Powyższe zmiany będą generowały także korekty w trasach niektórych linii MPK. Autobusy i tramwaje w poniedziałek 31 października i we wtorek 1 listopada będą jeździły wg rozkładów sobotnich. Zwiększona zostanie także liczba taboru przegubowego. Dla usprawnienia ruchu pomiędzy częstochowskimi cmentarzami 1 listopada jeździć będą także autobusowe linie specjalne o numerach: 96, 97, 98, 99 z opłatami wg obowiązujących taryf biletowych.
Szczegóły na stronie www.mpk.czest.pl w zakładce rozkłady jazdy oraz www.live.mpk.czest.pl.

Udogodnienia w kursowaniu standardowych linii MPK
W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie częstochowskich cmentarzy, w dniach od 29 października do 2 listopada  zostaną wprowadzone następujące udogodnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Sobota 29 października:
Linie nr: 11, 15, 22, 26, 29, 31 i 37 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Na wszystkich liniach obowiązują rozkłady sobotnie.

Niedziela 30 października:
Linie nr: 11, 15, 19, 22, 26, 29, 31 i 37 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Na wszystkich liniach obowiązują niedzielne rozkłady jazdy.

Poniedziałek 31 października:
Linie nr: 11, 15, 22, 26, 29, 31 i 37 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Na wszystkich liniach obowiązują rozkłady sobotnie.

Wtorek 1 listopada 2022 r.:
Linie nr: 11, 15, 22, 26, 29, 31 i 37 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Na wszystkich liniach obowiązują rozkłady sobotnie. 
Z uwagi na obowiązujący ruch jednokierunkowy na ulicy Bohaterów Katynia linie autobusowe: 53, 58, 65 i 68 będą w obu kierunkach kursować od Estakady prosto aleją Wojska Polskiego do Bugajskiej.

Dla linii 32 w kierunku Wielkoborskiej, 35 w kierunku Zajezdni MPK i linii 100 w kierunku Małej będzie obowiązywał objazd od węzła „Rakowska” przez aleję Wojska Polskiego do Estakady. W przeciwnym kierunku objazd nie obowiązuje!

Również z uwagi na ruch jednokierunkowy na ul. Piastowskiej przy Cmentarzu Zacisze autobusy linii 37 w kierunku Drogowców pojadą z Kawodrzy Górnej przez Konwaliową, Artyleryjską i Matejki, pomijając ulicę Przestrzenną i zachodnią część Piastowskiej.

Ponadto, z uwagi na brak możliwości zawracania na pętli GOMBROWICZA, linie nr 22 i 29 będą kończyć i rozpoczynać kursy na przystankach FIELDORFA-NILA CMENTARZ KULE.

Dodatkowe linie – kursy 1 listopada (w godz. 8.00-17.00)
Zostaną uruchomione 4 dodatkowe specjalne linie autobusowe, które będą kursować 1 listopada w godz. 8.00-17.00 co 15 minut. Ich rolą jest zapewnienie dogodnych, bezpośrednich połączeń pomiędzy częstochowskimi cmentarzami.

Na liniach nr 96, 97, 98 i 99 obowiązuje taryfa biletowa taka sama, jak na wszystkich innych liniach miejskich. Trasy linii dodatkowych są następujące:

96  BŁESZNO – Boh. Katynia – Jesienna – aleja 11 Listopada – Orkana – Jagiellońska (powrót: Zesłańców Sybiru – Bohaterów Katynia) – aleja Niepodległości – aleja Wolności – aleja Kościuszki – aleja Armii Krajowej – aleja Jana Pawła II – Rynek Wieluński – św. Rocha – Radomska – CMENTARZ KOMUNALNY

97 CMENTARZ KULE – Tartakowa (powrót: Warszawska) – Warszawska (powrót: Nadrzeczna) – plac Daszyńskiego – aleja Najświętszej Maryi Panny – aleja Wolności – 1 Maja – aleja Bohaterów Monte Cassino – Piastowska – CMENTARZ ZACISZE (powrót: Przestrzenna – Konwaliowa – Artyleryjska – Matejki)

98 CMENTARZ KULE – Tartakowa (powrót: Warszawska) – Warszawska (powrót: Nadrzeczna) – plac Daszyńskiego – aleja Najświętszej Maryi Panny – aleja Kościuszki – aleja Armii Krajowej – aleja Jana Pawła II – Rynek Wieluński – św. Rocha (cmentarz) – Radomska – CMENTARZ KOMUNALNY 

99 FIELDORFA-NILA CMENTARZ KULE – Fieldorfa – Michałowskiego – aleja Wyzwolenia – aleja Armii Krajowej – Dekabrystów – Okulickiego – św. Krzysztofa – św. Rocha (cmentarz) – Radomska – CMENTARZ KOMUNALNY
UWAGA! Linie 96, 97, 98 i 99 będą kursować wyłącznie 1 listopada!

Środa, 2 listopada 2022 r.:
Linie nr: 22, 29 i 31 będą obsługiwane autobusami przegubowymi. Na wszystkich liniach obowiązują rozkłady robocze.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0142 seconds.