Z ostatniej chwili

Oszuści podszywają się pod komendanta Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości

2022-09-29 11:19:19 informacje
img

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przestrzega przed nowym sposobem oszustwa wykorzystywanym przez cyberprzestępców. Rozsyłają oni e-maile, wykorzystując wizerunek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, a także Policji.
Z treści wiadomości wynika, że wobec osoby, która ją otrzymała, toczy się postępowanie w związku z popełnieniem przestępstwa i powinna ona zapoznać się z zarzutami, które opisane są w załączniku. W załącznik należy kliknąć i pobrać go na swoje urządzenie. W rzeczywistości może to być złośliwe oprogramowanie, za pomocą którego internetowi oszuści będą mogli wykraść nasze dane.
W celu uwiarygodnienia swojej wiadomości przestępcy podpisują się jako Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości – Adam Cieślak.
Cała korespondencja w rzeczywistości jest próbą oszustwa i zastraszenia nas. Jej celem jest kradzież naszych pieniędzy.
PAMIĘTAJ! Jeżeli nawet popełniłeś czyn karalny, to Policja NIGDY nie będzie kontaktować się z Tobą w tej sprawie poprzez pocztę elektroniczną.
Jeśli otrzymałeś podobną wiadomość na swoją skrzynkę pocztową, warto to bezpośrednio zgłosić poprzez stronę internetową CERT.

Na zdjęciu: Wiadomość, w której oszuści podpisują się jako Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości – Adam Cieślak
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0162 seconds.