Z ostatniej chwili

Park na Parkitce po rozbudowie

2022-07-11 11:23:19 informacje
img

Park osiedlowy przy ul. Bialskiej w dzielnicy Parkitka przeszedł rewitalizację i rozbudowę w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zadanie, którego finalizacja opóźniła się z powodu kłopotów firmy wykonawczej, kosztowało ok. 180 tys. zł - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

W ramach zadania doposażono plac zabaw znajdujący się w centralnej części parku. Pojawiły się nowe urządzenia zabawowe, bezpieczna nawierzchnia oraz nowe ławki. Wymienione zostały kosze na śmieci, stanęły też nowe. W północnej części parku, w pobliżu boiska do piłki nożnej zainstalowano leżaki parkowe. Powstało też miejsce do grillowania, wyposażone w zamontowane na stałe palenisko stalowe, ławki oraz kosze na śmieci. W ten sposób starano się znaleźć miejsce niepowodujące uciążliwości dla innych i oddalone od placu zabaw. W pobliżu placu zabaw urządzono rabaty, oczyszczono też zarastające parkowe chodniki. 

Zakres zrealizowanych robót budowlanych:

- prace rozbiórkowe i roboty ziemne;

- montaż elementów małej architektury (ławki, leżaki parkowe, kosze na śmieci, tablica informacyjna, palenisko);

- montaż urządzeń zabawowych;

- wykonanie nawierzchni z kostki betonowej;

- wykonanie nawierzchni bezpiecznej piaskowej oraz nawierzchni z gumowych mat przerostowych;

- wyrównanie i oczyszczenie przyległego terenu, nasadzenie roślin bylinowych;

- założenie trawników z darni rolowanej oraz wysiewanych.

Wykonawca prac wybrany w przetargu zanotował wprawdzie spore opóźnienie w realizacji zamówienia (było to zadanie jeszcze z ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego), które tłumaczył m.in. problemami epidemicznymi oraz trudnościami w dostawach, ale ostatecznie rozbudowę parku udało się zakończyć w czerwcu. 

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 r. w parku przy osiedlu Parkitka zawisły nowe budki lęgowe dla ptaków – także w ramach zadania z budżetu obywatelskiego. Park o powierzchni 1,8 ha, po uregulowaniu wszystkich kwestii własnościowych w 2017 r., jest już w całości prawomocną własnością miasta. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.