Z ostatniej chwili

Pielgrzymka Wojskowa 14 sierpnia – utrudnienia na drogach

2023-08-11 14:18:04 informacje
img

W najbliższy poniedziałek, w godz. 8.00-12.00 nie zaparkujemy na jezdni przy szpitalu na Zawodziu. Ruch w centrum będzie większy – zwłaszcza w okolicach klasztoru. 

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, zabezpieczenie pielgrzymki żołnierzy w poniedziałek 14 sierpnia spowoduje konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. I tak od godz. 8.00 do 12.00 nie będzie możliwe parkowanie na jezdni przy szpitalu na ul. Mirowskiej.

Na ulicach centrum Częstochowy – zwłaszcza w otoczeniu terenu Jasnej Góry – należy liczyć się ze zwiększonym natężeniem ruchu. 

Jak wynika z aktualnych informacji udostępnionych przez Biuro Prasowe Jasnej Góry, 14 sierpnia do miasta wejdzie łącznie 18 pieszych grup pielgrzymkowych – pierwsza zapowiedziana jest już na godz. 5.30. Pielgrzymka wojskowa ma przemaszerować przez miasto przed południem. Oprócz grup pieszych wyszczególnionych na stronach internetowych klasztoru zapewne do Częstochowy przybędzie też wielu pielgrzymów zmotoryzowanych. W poniedziałkowy wieczór przy klasztorze zaplanowany jest też koncert. 

Miejski Zarząd Dróg prosi użytkowniczki i użytkowników dróg o wyrozumiałość i przeprasza za przejściowe utrudnienia. Jedźmy uważnie i ostrożnie! 

Fot. BIuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0159 seconds.