Z ostatniej chwili

Pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli

2023-04-26 14:02:29 informacje
img

19 kwietnia zostały opublikowane listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Przygotowano blisko 1700 miejsc – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W rekrutacji brało udział 1327 dzieci. Nie zakwalifikowało się 82 dzieci do żadnej placówki, zostało 309 wolnych miejsc.

Z powodu małej liczby chętnych w tym roku zmniejszono o 6 liczbę oddziałów przedszkolnych – w oddziałach zamiejscowych Miejskiego Przedszkola nr 8 i Miejskiego Przedszkola nr 37, w Miejskim Przedszkolu nr 5 im. Jana Kilińskiego, w Szkole Podstawowej nr 15 im. Polskich Noblistów, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5.

Do 27 kwietnia rodzice kandydatów zakwalifikowanych do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego pisemnie potwierdzają wolę przyjęcia. Publikacja listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego odbędzie się 4 maja.

Po tym terminie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, dzieciom nieprzyjętym zostaną wskazane miejsca w przedszkolu.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0154 seconds.