Z ostatniej chwili

Pierwszy najemca w częstochowskim centrum Hillwood

2023-02-03 15:27:29 informacje
img

Pierwszy najemca w częstochowskim centrum Hillwood
Raben Logistics Polska w budowanym przez Hillwood obiekcie w pobliżu DK-91 rozpocznie działalność pod koniec II kwartału tego roku - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Raben Logistics Polska należy do największych firm logistycznych  w naszym kraju. Jest częścią holenderskiej Grupy Raben. Oferuje usługi transportu krajowego, międzynarodowego oraz kompleksowej obsługi logistycznej, także frachtu morskiego i lotniczego. Grupa Raben powstała w 1931 r. Dziś świadczy swoje usługi na całym świecie, a w samej Europie ma ponad 160 oddziałów w 15 krajach.
Raben będzie najmował powierzchnię w Hillwood Częstochowa-Miasto, centrum magazynowym powstającym w rejonie ul. Jaskrowskiej i al. Jana Pawła II, tuż obok DK 91. Firma zajmie 5.100 m kw. powierzchni magazynowej i biurowej. Magazyn przeładunkowy typu cross-dock będzie wyposażony w 35 doków do obsługi samochodów ciężarowych, z obszernymi placami manewrowymi. Cross-dock to rozwiązanie polegające na tym, że punkty (doki) przeładunkowe znajdują się na różnych – zwykle przeciwległych – ścianach magazynu. Usprawnia to proces przeładunku z jednego pojazdu na inny, przy czym „po drodze” towar może segregowany, kompletowany i przepakowywany. W takim modelu samo magazynowanie jest zredukowane do minimum.   
Tworzone przez Hillwood centrum logistyczne docelowo będzie się  składało z dwóch hal o łącznej powierzchni ponad 61 tys. m kw. Budowa ruszyła wczesną jesienią 2022 roku. Już w marcu 2020 r. Miasto Częstochowa podpisało z tym inwestorem umowę w sprawie obustronnych zobowiązań związanych z budową drogi publicznej i obsługi komunikacyjnej nowego centrum. Droga została przekazana do użytku dokładnie rok temu – służy wszystkim kierującym, poprawiając sieć komunikacyjną tamtej części Częstochowy. Warto przypomnieć, że budowie towarzyszyła dość skomplikowana procedura przeniesienia dorodnych drzew w inną lokalizację – miastu bowiem zależało, aby ich nie wycinać, ale pozwolić dalej rosnąć w innym miejscu. 12 dębów czerwonych przeniesiono wówczas, zgodnie ze wszystkimi wymogami tego typu operacji, na nowy odcinek al. Bohaterów Monte Cassino, między ulicami Jagiellońską i Dźbowską.  
Hillwood to jedna z globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Wybudowała już w sumie ponad 23 mln m kw. powierzchni na potrzeby firm. W Polsce działa od 2014 r., budując centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS (ang. built to suit – budowane na miarę). Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Inwestuje w nowych, perspektywicznych lokalizacjach – takich jak m.in. Częstochowa. Przedstawiciele firmy podkreślają takie atuty swojego częstochowskiego przedsięwzięcia jak m.in. jego miejską lokalizację oraz łatwy dostęp do pracowników.

Grafika przedstawia wizualizację centrum Hillwood Częstochowa-Miasto 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0165 seconds.