Z ostatniej chwili

Pieski weekend w OKF

2023-08-18 14:57:16 informacje
img

Pieski weekend w OKF

Seanse wokół „psich tematów”, warsztaty, zbiórka karmy – to wszystko będzie mieć miejsce podczas drugiej edycji psiej imprezy w OKF „Iluzja” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W ubiegłym roku OKF zainaugurował PIESKIE WEEKENDY. Wiele wskazuje, że filmowa akcja, poświęcona naszym pupilom, wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń kina, by co roku nieść wsparcie podopiecznym z częstochowskiego schroniska. I tym razem na widzów czeka projekcja filmów fabularnych opowiadających psie historie, a dodatkowo, na tych najmłodszych –warsztaty plastyczne. Podobnie jak w ubiegłym roku, przy okazji wizyty w kinie będzie także możliwość przekazania datków finansowych na rzecz schroniska – bezpośrednio lub na konto.

Harmonogram „Psiego Weekendu”:

18 sierpnia (piątek)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

19 sierpnia  (sobota)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

13:00 „Titina”

20 sierpnia (niedziela)

11:00 „Lassie. Nowe przygody”

13:00 „Zostań Graphic Designerem. Zaprojektuj plakat dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt!” – warsztaty

 

* LASSIE. NOWE PRZYGODY | aktorski/familijny/ 6+ reż. Hanno Olderdissen / Niemcy, 2023 / 90 minut 

Rozpoczynają się letnie wakacje. W tym roku Flo nie chce się jednak rozstawać z ukochanym psem Lassie. Zamiast spędzić wczasy na Gran Canarii z rodzicami, chłopiec i jego kudłaty towarzysz wyruszają wraz z przyjacielem rodziny Gerhardem w podróż na farmę ciotki Flo. Kobieta mieszka tam ze swoimi dziećmi i sunią rasy jack russell terrier. Kiedy Flo i nowi znajomi dowiadują się o znikających w wiosce psach, postanawiają się tym zainteresować. Prawdziwe zmartwienie przychodzi, gdy tracą z oczu Lassie i ukochaną suczkę cioci. Okazuje się, że ktoś włamał się do domu i porwał małego czworonoga! Trójka przyjaciół wraz ze szczęśliwie znalezioną Lassie wyrusza na poszukiwanie złodziei i ratunek małego pieska. 

* TITINA | animacja/familijny 9+ reż. Kajsa Næss / Norwegia, 2022 / 91 minut 

Umberto to świetny inżynier, zajmujący się sterowcami. Zarówno w pracy, jak i w domu towarzyszy mu ukochana suczka Titina. Umberto znalazł ją błąkającą się kiedyś po ulicach Rzymu. Od tamtej pory są nierozłączni. Pewnego dnia sam Roald Amundsen zamawia u niego statek powietrzny, którym podbije biegun północny. Wkrótce Umberto, Roald i Titina ruszają na niesamowitą wyprawę do ostatniego nieodkrytego miejsca na Ziemi. Film polecany przez Zespół Edukatorów Filmowych. 

* ZOSTAŃ GRAPHIC DESIGNEREM. ZAPROJEKTUJ PLAKAT DLA SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT! | warsztaty plastyczne dla dzieci / 4+ 

Zaprojektuj plakat dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie. Tylko jak to się robi…? Jak zacząć? O co chodzi w tym całym „projektowaniu”? – Zapraszamy na warsztaty. Będziemy razem planować i wykonywać plakat w oparciu o zasady profesjonalnego projektowania graficznego. Po naszym warsztacie nawet najmłodsi będą mogli pochwalić się prawdziwie fachową realizacją - zapowiadają organizatorzy. Zajęcia poprowadzi Marta Szkiel – graficzka komputerowa i animatorka.

Page generated in 0.0155 seconds.