Z ostatniej chwili

Piłkarski turniej z okazji rocznicy urodzin papieża

2021-06-04 11:20:45 informacje
img

W częstochowskich szkołach – podstawowych i średnich – trwa  wielki turniej piłki nożnej. Obok jego rocznicowego charakteru, jak i wartości leżącej w uczciwej rywalizacji, nie bez znaczenia jest też fakt, że daje świetną okazję do… integracji z innymi po długim lockdownie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  
Rozgrywki zaczęły się 17 maja,  potrwają do 8 czerwca. Turniejowi patronuje postać Jana Pawła II – patrona Zespołu Szkół Technicznych, współorganizatora zawodów. Sam Jan Paweł II w dzieciństwie również grał w piłkę, był też zdeklarowanym kibicem „Cracovii”. W całym pomyśle chodzi więc o sportową rywalizację, promowanie uczciwej postawy na boisku, rówieśniczą integrację i o symboliczne uczczenie tegorocznej, 101. rocznicy urodzin patrona ZST.  
Każda ze szkół, które zgłosiły się do turnieju, organizuje swoje wewnątrzszkolne, międzyklasowe rozgrywki – łącznie to 46 placówek, 39 podstawowych i 7 ponadpodstawowych.
W Zespole Szkół Technicznych mecze odbyły się 1 czerwca. W rywalizacji pomiędzy drużyną nauczycieli i uczniów wziął też udział naczelnik miejskiego Wydziału Edukacji Rafał Piotrowski, który przed objęciem stanowiska kierował tą szkołą.
Uroczyste podsumowanie rozgrywek planowane jest na 11 czerwca podczas jubileuszu 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych.   
Organizatorem turnieju jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta we współpracy z Zespołem Szkół Technicznych oraz Samorządowym Ośrodkiem  Doskonalenia w Częstochowie.
Na zdjęciu: rozgrywki w ZST 
Fot. Materiały organizatora

Page generated in 0.0164 seconds.