Z ostatniej chwili

Pilotażowa e-kontrola w strefie płatnego parkowania

2021-11-03 11:26:37 informacje
img

Jednodniowy test zlecony przez MZD – z użyciem pojazdu z systemem do e-kontroli opłat – ma dać odpowiedź na pytanie, czy tego rodzaju technologia może przydać się w naszym mieście – informuje Biuro Prasowe magistratu. 

Miejski Zarząd Dróg wyłonił wykonawcę usługi polegającej na przeprowadzeniu jednodniowej kontroli Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie pod względem pojazdów, które parkowały powyżej pięciu minut (zgodnie z obowiązującym czasem oczekiwania podczas kontrolowania manualnego). Kontrola przeprowadzona będzie przy użyciu samochodu wyposażonego w system do e-kontroli opłat parkingowych. 

Tego typu pilotażowa, jednorazowa kontrola odbędzie się do końca roku, w jeden z dni roboczych. Przeprowadzi ją firma MCX. 

Przetestowanie takiej nowoczesnej technologii ma przynieść odpowiedź na pytanie, czy tego typu rozwiązanie – wspomagające pracę kontrolerów w terenie, choćby w niekorzystnych warunkach atmosferycznych czy w razie braków kadrowych – jest wydajne i jak sprawdza się w strukturze częstochowskiej Strefy Płatnego Parkowania. 

Takie nowinki techniczne wykorzystuje coraz więcej miast w Polsce i Europie – Częstochowa też chce je wypróbować. Pilotaż nie jest jednoznaczny z planami zakupu i wdrożenia tego typu systemu na stałe. Test ma służyć głównie analizie funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i sprawdzeniu potencjalnych rozwiązań poprawiających jej działanie w przyszłości.

Page generated in 0.0223 seconds.