Z ostatniej chwili

Piotr Gruszka wzmacnia Exact Systems Norwida i będzie trenerem

2021-06-01 00:20:29 informacje
img

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego działacze 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa zaprezentowali nowego trenera. Został nim Piotr Gruszka, 450-krotny reprezentant Polski, celebryta, były trener m.in. GKS-u Katowice i Resovii Rzeszów, a także absolwent IX LO im. Norwida.
Gruszka w latach 90. był siatkarzem AZS-u Częstochowa. W 1999 r. wyjechał z Częstochowy do włoskiej Padwy i rozpoczęła się jego międzynarodowa kariera. W reprezentacji Polski rozegrał 450 spotkań. Po zakończeniu kariery został trenerem m.in. w BBTS-ie Bielsko-Biała, a także w Plus Lidze w GKS-ie Katowice oraz w Resovii Rzeszów. W 2017 r. był także asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgi.
Gruszka jest absolwentem IX liceum im. C.K. Norwida, a na co dzień mieszka w Częstochowie. Jako były kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo Świata (2006), Mistrzostwo Europy (2009) oraz brązowe medale Mistrzostw Europy i Ligi Światowej (2011).
Piotr Gruszka na stanowisku pierwszego szkoleniowca Exact Systems Norwida zastąpił Piotra Lebiodę. Lebioda będzie w klubie pełnił funkcję koordynatora grup młodzieżowych.
- Z dużym sentymentem wracam do Norwida - mówi Piotr Gruszka. - Mam nadzieję, że pomogę w klubie i klub będzie się nadal rozwijał. Teraz chcę jak najszybciej spotkać się z zawodnikami i odbyć pierwsze rozmowy.
- Piotr ćwierć wieku temu kończył naszą szkołę i pisał maturę - mówi prezes Exact Systems Norwida i dyrektor IX LO im. C.K. Norwida Krzysztof Wachowiak. - Życzyłem mu wielu sukcesów sportowych. Teraz  wraca do nas w innej roli. Mamy przed sobą projekt, który ma na celu przywrócenie Częstochowie siatkówki na najwyższym poziomie.
- Budujemy nasz klub i wzmacniamy najlepszymi - cieszy się Lesław Walaszczyk z zarządu klubu i główny sponsor. - Stawiamy na najlepszą jakość.

Foto: M. Osuchowski

Page generated in 0.0176 seconds.