Z ostatniej chwili

Piotr Metz o „Dark Side of The Moon”

2023-05-22 11:24:33 informacje
img

Spotkanie poświęcone jednej z najbardziej rozpoznawalnych płyt światowej muzyki rozrywkowej w środę 24 maja odbędzie się w Miejskiej Galerii Sztuki (III Aleja 64) – w sali Kina OKF Iluzja. Początek o godz. 20.00.

Płyta obchodzi właśnie swoje 50. urodziny. Album zespołu Pink Floyd został sprzedany dotąd na świecie w liczbie ponad 45 milionów egzemplarzy. Co tydzień sprzedaje się kolejne kilka tysięcy. Wg szacunków ma ją co piąte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii, a na listach sprzedaży amerykańskiego tygodnika muzycznego Billboard spędziła 14  lat /!/, czyli ponad 700 tygodni. Wszystkie te statystyki pozwalają na wniosek, że płyta, w dowolnym momencie, jest gdzieś na świecie odtwarzana i odsłuchiwana.

Odbiorców nie przestaje fascynować jej niezwykła, analogowa jeszcze historia, np. o efektach dźwiękowych tworzonych w domu, o przypadku nieco legendarnej wokalizy Clare Torry, zmianach tytułu oraz ikonicznej okładce. Nikt inny nie przedstawi tych opowieści równie zajmująco jak Piotr Metz, który rozmawiał o płycie z członkami grupy Rogerem Watersem i Nickiem Masonem oraz producentem dźwięku Alanem Parsonsem. 

Opowieść, ilustrowana zdjęciami i fragmentami filmowymi, będzie jedną z atrakcji spotkania z płytą Pink Floyd, przede wszystkim jednak wypełni je prezentacja najnowszej, zremasterowanej w nowoczesnej technologii, wersji albumu, na najwyższej klasy zestawie audio firmy McIntosh oraz unikatowa prezentacja muzyki Pink Floyd zsynchronizowanej z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.

Dodatkowymi atrakcjami spotkania będą: okolicznościowa wystawa z kolekcji Piotra Metza oraz sprzedaż albumu na różnych nośnikach.

Page generated in 0.0175 seconds.