Z ostatniej chwili

Plenerowa wystawa fotografii Grzegorza Skowronka

2023-04-28 11:53:23 informacje
img

Wernisaż plenerowej wystawy fotografii reporterskiej Grzegorza Skowronka dziś, w piątek 28 kwietnia odbędzie się na Rynku Miejskim w Olsztynie. Początek o godz. 18.00. Wydarzenie uświetni koncert zespołu Ampera.

Prace będą pokazywane na płotach posesji mieszkańców przy ul. Kazimierza Kühna w Olsztynie.

Grzegorz Skowronek to częstochowianin urodzony w 1973 r. Od 30 lat pracuje w oddziale „Gazety Wyborczej”. Ciekawią go ludzie i wydarzenia. Jako fotograf szuka sytuacji niezwykłych, emocji, nieoficjalnych gestów, ulotnych chwil, które nieodwracalnie przemijają. Stara się być niewidocznym obserwatorem, nie fotografować oczywistych tematów w sztampowy sposób, żeby nie zanudzić swoją pracą odbiorców i siebie. Lubi fotografować pielgrzymki, Jasną Górę, choć wymaga to cierpliwości, taktu i dyskrecji. Z przyjemnością fotografuje politykę i sport.

Wyróżniany w ogólnopolskim konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo, Śląskiej Fotografii Prasowej i lokalnym Klimaty Częstochowy, choć nie jest entuzjastą tego rodzaju „wyścigów”. Dzięki pracy w „Gazecie…” jego fotografie ukazywały się w najważniejszych tytułach prasowych w Polsce i za granicą.

Prywatnie ma fantastyczną i wesołą rodzinę i trzy zwierzaki, które na co dzień rządzą domem.

Page generated in 0.0156 seconds.