Z ostatniej chwili

Po raz 30. wybieramy Złotą Piątkę

2023-01-02 15:51:02 informacje
img

Po raz 30. wybieramy Złotą Piątkę

Ruszył plebiscyt na najlepsze filmy pokazywane w Ośrodku Kultury Filmowej „Iluzja” w  minionym roku. Częstochowskie kinomanki i kinomani bawią się w ten sposób już od trzech dekad. Są nagrody za udział - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta
Aby wziąć udział w plebiscycie „Złota Piątka”, wystarczy zagłosować poprzez formularz dostępny na stronie internetowej OKF.
Głosować można do 15 stycznia. Wybrane przez publiczność, najlepsze 5 filmów roku 2022 pokazywanych w sali OKF „Iluzja”, będzie można zobaczyć ponownie w lutym. Zaległości będą mogli więc nadrobić zwłaszcza ci, którzy jakieś wartościowe tytuły w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przeoczyli… 
Jeśli przy głosowaniu zostawimy jakieś namiary na siebie – numer telefonu lub adres mejlowy – weźmiemy udział w losowaniu nagród, a będą nimi karnety wstępu na seanse „Złotej Piątki”, filmy na DVD czy publikacje związane ze sztuką.
W plebiscycie biorą udział wyłącznie filmy premierowe prezentowane w kinie przy al. NMP 64. Z głosowania wyłączono krótkie metraże, filmy archiwalne, retransmisje oper czy koncertów, cykl „Wielka sztuka na ekranie” oraz tytuły prezentowane w ramach programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”.
Laureatami „Złotej Piątki” za rok 2021 były „Aida”, „Dom Gucci”, „Na rauszu”, „Truflarze” oraz „Teściowie”. W poprzednich latach na podium były takie filmy jak „Zimna wojna”, „Boże Ciało”, „Twój Vincent”, „Ostatnia rodzina” czy „Jak zostać królem”.
Jak piszą organizatorzy, wyniki plebiscytu co roku utwierdzają ich w przekonaniu, że miejskie kino studyjne ma wymagającą publiczność, dla której treść i walory artystyczne liczą się dużo bardziej niż „kasowość” filmu mierzona liczbą sprzedanych na świecie biletów.
Fot. FB OKF „Iluzja”

Page generated in 0.0163 seconds.