Z ostatniej chwili

Podsumowanie programu „Symbol z udziałem Częstochowy

2021-11-24 11:50:53 informacje
img

Częstochowa – uhonorowana mianem „Symbol Polskiej Samorządności 2020” – miała swoją reprezentację na finałowej debacie programu promującego m.in. wzorowo zarządzane, innowacyjne instytucje i firmy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Wydarzenie w katowickim hotelu „Monopol” otworzył panel„Nowe inwestycje szansą na rozwój”. Rozmawiano m.in. o inwestycjach w kontekście wymogów „zielonej” polityki energetycznej, nowoczesnych technologiach jako filarze rozwoju społeczno-gospodarczego, inteligentnym budownictwie czy efektywnej współpracy na linii „nauka – biznes – samorząd”. W dyskusji – prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Bilińską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Częstochowę reprezentowała Anna Tymoshenko, kierowniczka Centrum Obsługi Inwestora w Wydziale Funduszy Europejskich i Rozwoju UM. 

„Symbol” to program promocyjno-wizerunkowy prowadzony przez redakcję-wydawcę „Monitora Rynkowego” (niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”) oraz „Monitora Biznesu” (dodatku do „Rzeczpospolitej”). W tegorocznej edycji kapituła programu nagrodziła blisko 70 podmiotów z różnych branż – w większości przedsiębiorstw, choć także instytucji publicznych, także naukowych. Tytuł „Symbol Polskiej Samorządności 2020” przypadł Częstochowie – wyróżnienie odebrał już pod koniec sierpnia w Ratuszu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Kapituła doceniła zwłaszcza częstochowskie inwestycje społeczne oraz działania składające się na miejskie programy „Teraz Lepsza Praca”, ,”Lepsza Komunikacja w Częstochowie” i „Kierunek Przyjazna Częstochowa”. Uznanie zyskała również umiejętność skutecznego aplikowania o unijne finansowanie, przekładające się na infrastrukturalne inwestycje, które posłużą Częstochowie przez długie lata. (W perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020 miasto pozyskało łączną kwotę niemal 700 mln zł). 

Miasto Częstochowa było jednym z partnerów finałowej gali w Katowicach. Głównym patronem medialnym był dziennik „Rzeczpospolita”, a honorowy patronat objęły m.in. Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Związek Województw RP czy Związek Powiatów Polskich. 

Na zdjęciu: finałowa debata panelowa programu „Symbol” w Katowicach 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0225 seconds.