Z ostatniej chwili

Półmetek wakacji za nami

2022-08-02 12:15:48 informacje
img

W pierwszej połowie tegorocznych wakacji na drogach naszego województwa doszło do 239 wypadków, w których zginęło 21 osób, a 270 zostało rannych. W porównaniu do roku ubiegłego to o 32 wypadki i 46 osób rannych mniej, ale aż o 10 osób zabitych więcej. Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Przestrzegajmy limitów prędkości i przepisów drogowych.
Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę trwających wakacji. W 239 wypadkach drogowych, jakie miały miejsce od 24 czerwca, zginęło 21 osób, a rannych zostało 270. We wspomnianym okresie odnotowano też 4452 kolizje. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego to o 32 wypadki drogowe mniej, 46 osób rannych mniej i ponad 500 kolizji mniej. Niestety pomimo mniejszej liczby wypadków życie na drodze straciło o 10 osób więcej niż rok temu. Ponadto stróże prawa zatrzymali 1326 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu – o 17 więcej niż podczas poprzednich wakacji.

To, czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą, na jezdni i na chodniku, przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, rozwagą, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu, tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu, pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Przed nami jeszcze miesiąc wakacji. Postarajmy się zrobić wszystko, aby pojawiających się „kropek” na policyjnej mapie wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym było jak najmniej. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek.

Fot. Materiały Policji

 

Page generated in 0.017 seconds.