Z ostatniej chwili

Porozmawiajmy o planach na Dolinę Warty

2022-12-01 14:17:20 informacje
img

Porozmawiajmy o planach na Dolinę Warty
Otwarte spotkanie dotyczące planów zagospodarowania doliny Warty w piątek 2 grudnia odbędzie się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta (ul. Śląska 11/13). Początek o godz. 12.00.
Będzie to kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie pomysłów na zagospodarowanie Mirowskiego Przełomu Warty. Wypracowana wspólnie koncepcja ma brać pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną tego terenu oraz jego potencjalne funkcje społeczne.
Jest to realizacja deklaracji, które padały od momentu, gdy zapowiedziano wypracowanie koncepcji przyszłego sposobu użytkowania i przeznaczenia Doliny Warty. Stworzenie takiej koncepcji Miasto zleciło fachowcom – pracowni/fundacji „Krajobrazy”, zajmującej się architekturą krajobrazu w połączeniu z promowaniem dobrych praktyk dbania o przestrzeń i tereny zielone. Dla samej fundacji bardzo istotne jest zaangażowanie  lokalnej społeczności w debatę o kształcie i sposobie zagospodarowania tego obszaru. Od początku podkreślano, że opracowany przez specjalistów projekt przejdzie konsultacje społeczne.

Page generated in 0.0264 seconds.