Z ostatniej chwili

Posadzimy „elektryczny las”

2023-03-15 11:02:53 informacje
img

Zakończył się program Polska Stolica Recyklingu prowadzony przez Fundację Odzyskaj Środowisko. Częstochowa otrzymała medal i bon na ponad pół tysiąca sadzonek drzew - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Przedstawiciele Centrum Usług Komunalnych wzięli udział w Kongresie Miast, podczas którego podsumowano program realizowany w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Jego celem było zebranie jak największej liczby śmieci elektrycznych i oddanie ich do recyklingu.

W ogólnopolskiej rywalizacji miast zwyciężyły Siedlce, a Częstochowa wróciła z kongresu z medalem z recyklingu elektrycznych śmieci oraz bonem, dzięki któremu wiosną powstanie a naszym mieście „elektryczny” las”.

- Wspólnie z mieszkańcami Częstochowy zasadzimy 523 drzewa. Ten las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób – podkreśla Malwina Szwarc z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu adresowany jest do miast, ale też do szkół, instytucji kultury czy jednostek miejskich.

Uczestnicy Kongresu Miast podsumowującego Polską Stolicę Recyklingu nie tylko poznali rozstrzygnięcie i laureatów, ale też spotkali się na konferencji, by wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania w zakresie Eko Miast. Nowoczesna edukacja, smart rozwiązania w miastach, a także inicjatywy społeczności lokalnych to zagadnienia poruszane podczas rozmów.

 

Fot. Centrum Usług Komunalnych / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0161 seconds.