Z ostatniej chwili

Potrącenie 15-letniej pieszej

2021-03-25 15:55:24 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegóły zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, 24 marca o godz. 21.00 w Truskolasach na ul.  Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że 24-letni kierujący chevroletem potrącił 15-latkę, która przechodziła przez jezdnię poza terenem zabudowanym. Nastolatka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje kłobucka Policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący chevroletem typu SUV, 24-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Wręczycy Wielkiej, na wysokości skrzyżowania z ul. Długą, potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą. Do wypadku doszło poza terenem zabudowanym. Pokrzywdzona, mieszkanka gminy Wręczyca Wielka, z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Kierujący samochodem, mieszkaniec tej samej gminy, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Samochód, który brał udział w zdarzeniu, został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.

Kłobuccy śledczy ustalają teraz dokładny przebieg zdarzenia.

Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania. Szczególnie pieszy, który jest najbardziej narażony na niebezpieczeństwo, przechodząc przez jezdnię powinien zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy jest dobrze widziany przez pozostałych uczestników ruchu.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0162 seconds.