Z ostatniej chwili

Potrącił pieszego w centrum miasta i uciekł

2021-11-16 13:38:29 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali wczoraj, 15 listopada  kierującego bmw, który w centrum miasta potrącił pieszego i zbiegł z miejsca wypadku. Uciekając, spowodował kolizję z audi. 47-letni mieszkaniec Częstochowy miał zakaz prowadzenia pojazdów. Razem z nieodpowiedzialnym kierowcą podróżowała jego partnerka, w wyniku zdarzenia drogowego doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Drogowy przestępca trafił do policyjnego aresztu – informuje częstochowska Policja.

Wczoraj około godz. 19.10 częstochowska drogówka otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w centrum miasta przy al. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że rozpędzone bmw, przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, potrąciło przechodzącego przez przejście dla pieszych 47-letniego mężczyznę. Pieszy odniósł poważne obrażenia i w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. Kierowca bmw odjechał w kierunku al. Armii Krajowej, nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia, około 200 metrów dalej, 47-latek kierujący bmw najechał na tył audi, które w wyniku silnego uderzenia wypadło z drogi i zatrzymało się na torowisku. Uszkodzenia bmw były na tyle poważne, że kierujący nie mógł już nim odjechać. W wyniku zderzenia z audi ucierpiała również pasażerka bmw, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Wstępne badania na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie kierującego dały wynik negatywny. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. Śledczy z wydziału kryminalnego pod nadzorem prokuratora badają okoliczności zdarzenia. Mężczyźnie może grozić nawet do 12 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0198 seconds.