Z ostatniej chwili

Pożar kamienicy

2021-03-16 15:16:42 informacje
img

Policjanci z Komisariatu IV otrzymali zgłoszenie o pożarze kamienicy w centrum Częstochowy. Nie bacząc na zagrożenie, ruszyli z pomocą, wchodząc do zadymionego pomieszczenia, by ewakuować mieszkańców. Gdy pomimo dużego zadymienia sprawdzali kolejne pomieszczenia, na miejsce przyjechała straż pożarna, z którą wspólnie ewakuowali lokatorów – informuje częstochowska Policja.

Policjanci z Komisariatu IV otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z budynków mieszkalnych przy ul.  Krakowskiej. Najszybciej na miejscu pojawili się sierżant sztabowy Damian Bąk i starszy sierżant Maciej Nowak z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Przed ich przyjazdem świadkowie zdarzenia ewakuowali przez okno na parterze starszego mężczyznę z niepełnosprawnością ruchową.

Mundurowi najpierw wypytali ewakuowanego mężczyznę, czy w mieszkaniu nikogo już nie ma, a następnie sami upewnili się o tym, zaglądając przez okno do pomieszczenia. Zobaczyli, że w mieszkaniu panuje duże zadymienie, ale nie zauważyli nigdzie ognia. W związku z tym pobiegli do klatki schodowej, aby udzielić pomocy pozostałym mieszkańcom.

Gdy weszli do budynku, znaleźli źródło pożaru – paliły się ustawione w przejściu meble. Z uwagi na bardzo duże zadymienie, podjęli natychmiastową ewakuację mieszkańców. Gdy sprawdzali kolejne pomieszczenia, na miejsce przyjechali strażacy, z którymi wspólnie wyprowadzili lokatorów.

Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Z uwagi na podejrzenie zatrucia dymem policjanci trafili do szpitala, skąd po udzieleniu specjalistycznej pomocy lekarskiej wrócili do swoich domów.

Na pochwałę zasługuje również postawa świadków zdarzenia - pracowników jednego z ośrodków przy ul. Ogrodowej, którzy jako pierwsi przeprowadzili sprawną akcję ewakuacji starszego mężczyzny.

Page generated in 0.0171 seconds.