Z ostatniej chwili

Programowanie w świecie retro gier

2023-02-01 11:22:19 informacje
img

Startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”. Organizatorzy proponują dzieciom i młodzieży programowanie w świecie retro gier.

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. W lutym odbędzie się kolejna edycja „Koduj z Gigantami”, bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie Częstochowę i całą Polskę! W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem MEiN, GovTech Polska, ORE, NASK oraz licznych włodarzy miast, w których odbędą się zajęcia.

Wyruszmy razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier! Od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły się wcielić w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja „Koduj z Gigantami –Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online.

W Częstochowie warsztaty prowadzone będą stacjonarnie w dniach:4 oraz 11 lutego pod adresem:  ul. Jana Pawła II 126/130.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl .

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat – zapowiadają organizatorzy

* O akcji „Koduj z Gigantami”

„Koduj z Gigantami” to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 r. akcja odbywać się będzie już po raz 12!

Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników z całej Polski - stacjonarnie i online, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie. 

– Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama: chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania – mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i co-founder szkoły Giganci Programowania.

* Programistyczna podróż do przeszłości

Środowiska i języki programowania takie jak np.  Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania, dowiedzą się, jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji „Koduj z Gigantami”!

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

Każda edycja „Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie! –zaprasza organizator akcji Dawid Leśniakiewicz, co-founder szkoły Giganci Programowania

Na zajęcia można się zapisywać na stronie internetowe wydarzenia www.kodujzgigantami.pl .

***

Giganci Programowania to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100.000 osób w wieku od 7 do 19 lat.

Page generated in 0.0162 seconds.