Z ostatniej chwili

Promocyjne lato na Jurze

2022-08-01 11:43:03 informacje
img

Trwają bezpłatne akcje organizowane przez Związek Gmin Jurajskich oraz slaskie.travel dla turystów wypoczywających w części Jury na terenie regionu śląskiego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Akcja realizowana jest w sezonie letnim 2022 ponownie (cieszyła się dużą popularnością w ubiegłym roku) i ma umożliwić turystom spędzającym lub planującym spędzić wypoczynek na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej skorzystanie z bezpłatnych atrakcji ukazujących jej potencjał oraz możliwości spędzania czasu wolnego. W ramach akcji turyści poznają najciekawsze miejsca na Jurze w asyście przewodnika jurajskiego, zapoznają się z codzienną pracą grupy jurajskiej GOPR oraz próbują wspinaczki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Warunkiem skorzystania z atrakcji jest rezerwacja minimum 3 noclegów w dowolnym obiekcie noclegowym, zlokalizowanym w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej (dotyczy Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego zawierciańskiego, będzińskiego) w terminie od 15 czerwca do 15 września 2022.

Jak informuje Związek Gmin Jurajskich obecnie dostępne są jeszcze miejsca na bezpłatne zajęcia wspinaczkowe oraz wycieczki z przewodnikiem. 

Jurajscy instruktorzy wspinaczki zapewniają turystom możliwość wspinaczki na różnych poziomach zaawansowania. Uczestnicy są wyposażani w kompletny sprzęt wspinaczkowy. Lekcje wspinaczki prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi, co umożliwia postępy wynikające z pracy w małej grupie. Szkolenie dopasowane jest do umiejętności i doświadczenia uczestników.

Przewodnicy jurajscy zabierają do najpiękniejszych zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej, takich jak np. Złoty Potok, Zamek Ogrodzieniec i Gród na górze Birów, Dolina Wodącej, Zamek Pilcza.

Szczegóły akcji i formularz rezerwacyjny można znaleźć na stronie jura.travel

 

Fot. z postu FB Jura Krakowsko-Częstochowska - na zdjęciach grupa biorąca udział w bezpłatnych zajęciach wspinaczkowych pod okiem instruktorów jurajskich na "Młynarzu" w kompleksie skalnym Góry Zborów.

Page generated in 0.0165 seconds.