Z ostatniej chwili

Przybywa kamer

2023-01-24 11:18:42 informacje
img

Obsługiwany przez Straż Miejską system miejskiego monitoringu wzbogacił się o kolejne kamery – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Częstochowski monitoring wizyjny, którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej, został rozbudowany o dwa nowe punkty kamerowe: przy amfiteatrze na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ oraz przy dworcu PKP Stradom, gdzie kamery mają wgląd na budynek dworca, parking, a także centrum przesiadkowe oraz wyremontowane ulice.

System miejskiego monitoringu stale się rozrasta. Obecnie składa się ze 106 punktów kamerowych, które emitują blisko 200 różnych obrazów, czyli monitorowanych miejsc (z jednego słupa kamerowego może być emitowane nawet do kilku obrazów).

Miejski monitoring Częstochowy powstał w 2009 r. Wówczas składał się z 18 kamer w ścisłym centrum miasta. Służy do poprawy bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców oraz zapewnienia spokoju i porządku publicznego. Cywilni pracownicy Straży Miejskiej ujawnili przez ten czas około 35 tys. zdarzeń, które wymagały interwencji różnych służb, w zdecydowanej większości częstochowskich strażników miejskich (ok. 28 tys. interwencji).

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0172 seconds.