Z ostatniej chwili

Przyszłość klas mundurowych

2021-05-16 21:26:17 informacje
img

„Przyszłość klas mundurowych”- to nazwa projektu, który rozpocznie się w nadchodzącym roku szkolnym 2021/2022 w częstochowskich szkołach - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
To inicjatywa częstochowskiego samorządu, który chce wesprzeć szkoły kształcące młodzież w klasach o profilu mundurowym. Projekt zakłada rozszerzenie wspólnych działań klas mundurowych, które mają obejmować m.in. oprawy uroczystości, ujednolicenie treści programów szkolenia wojskowego, prowadzenie zajęć specjalistycznych, obozów szkoleniowych, koordynację działań młodzieży w sprawie opieki nad miejscami pamięci narodowej oraz współpracę  z jednostkami wojskowymi. 
W Zespole Szkół Technicznych odbyło się w kwietniu spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu i dyrektorów szkół ponadpodstawowych. Powołany zostanie międzyszkolny koordynator, który jeszcze lepiej organizować będzie funkcjonowanie klas mundurowych w Częstochowie. Podczas spotkania za dotychczasową pracę wychowawczo-patriotyczną w imieniu władz miasta dyrektorom i nauczycielom Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach podziękował Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji UM. 
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0166 seconds.