Z ostatniej chwili

Psy i koty w potrzebie czekają na nasz gest

2021-11-29 11:58:59 informacje
img

Rusza coroczna akcja „Charytatywnie dla Zwierząt”. To okazja, aby wykazać się hojnością dla czworonogów – tych ze schroniska i tych pod opieką stowarzyszeń – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Celem zbiórki jest wsparcie czworonogów z częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej, ale i tych psów i kotów, które – w oczekiwaniu na stałe domy – są pod opieką stowarzyszeń czy fundacji działających w Częstochowie. Organizatorzy w tym roku chcą też wesprzeć osoby prywatne opiekujące się potrzebującymi zwierzętami.  

Zbiórka obejmuje wszystko, co może przydać się zwierzakom – koce, poduchy, karmy suche oraz mokre w puszkach z długim terminem ważności, makarony, żwirek, leki oraz akcesoria dla zwierząt (do pielęgnacji i zabawy). 

„Fanty” dla czworonogów do 20 grudnia będzie można dostarczać do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy al. Niepodległości 30 – to główne miejsce zbiórki. Dwa inne będą na Rakowie, przy al. Pokoju –  w Centrum Aktywności Obywatelskiej (al. Pokoju 13) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych „Canis e Catus” (al. Pokoju 1).    

W przypadku trudności z transportem organizatorzy zapraszają do kontaktu pod numerem 662 513 922. 

Tegoroczna edycja akcji jest już szóstą. Dzięki zeszłorocznej udało się zebrać ponad 3,5 tony karmy, ok. 350 koców, leżanek i innych przydatnych artykułów. W zbiórkę włączyły się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Częstochowy, powiatu częstochowskiego, ale i wiele zwykłych, życzliwych zwierzakom mieszkanek i mieszkańców miasta. 

Organizatorami „Charytatywnie dla zwierząt” są Młodzieżowa Rada Miasta, Zespoły Szkół Technicznych,  Gastronomicznych oraz stowarzyszenie Aktywna Częstochowa. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Page generated in 0.0212 seconds.