Z ostatniej chwili

Referat Komunikacji wznawia obsługę interesantów

2021-03-22 15:34:36 informacje
img

Referat Komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy wrócił 22 marca do bezpośredniej obsługi interesantów, ale działa w ograniczonym składzie osobowym. Interesanci zgłaszający potrzebę osobistego załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy są już umawiani na wolne terminy – informuje Biuro Prasowe  Urzędu Miasta.

Tygodniowe zawieszenie bezpośrednich przyjęć interesantów było związane z licznymi zachorowaniami na koronawirusa, a w związku z tym stanami izolacji lub kwarantanną pracowników.

Od poniedziałku wznowiona została już możliwość telefonicznego umawiania osób pragnących załatwić sprawę osobiście, jednak trzeba liczyć się z tym, że kontakt telefoniczny – z uwagi na ciągle mocno zmniejszoną obsadę referatu oraz wydłużoną kolejkę chętnych – może być utrudniony.  

Poza tym pracownicy, którzy już wrócili do pracy, muszą obsłużyć najpilniejsze sprawy, które wpłynęły w ostatnim czasie do referatu drogą pocztową lub elektroniczną.

W korespondencji z Referatem Komunikacji możliwe jest korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub z tradycyjnej przesyłki pocztowej. W celu uzyskania informacji  możliwy jest także kontakt mailowy.

Referat w czasie pandemii, do momentu wystąpienia  problemów związanych z ogniskiem koronawirusa, obsługiwał dużą – jak na panujące ograniczenia epidemiczne – liczbę osób. Z danych porównawczych wynika, że była to liczba większa niż w urzędach miast porównywalnej wielkości.

Referat zajmujący się rejestracją pojazdów i prawami jazdy chce jak najszybciej wrócić do sprawnej i płynnej obsługi interesantów, co będzie możliwe po powrocie do pracy reszty obecnie chorych lub znajdujących się na kwarantannie pracowników.

Powrót do w pełni normalnej pracy i obsługi wszystkich interesantów „na bieżąco” możliwy będzie po zniesieniu wszystkich obecnych obostrzeń i zakończeniu stanu epidemii.   

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0157 seconds.