Z ostatniej chwili

Rejestracja na szczepienia wszystkich, którzy ukończyli 18 lat

2021-05-13 12:12:10 informacje
img

Od poniedziałku 10 maja ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla wszystkich chętnych.
Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem skierowania wystawione zostaną wszystkim osobom, które do 9 maja bieżącego roku ukończyły 18. rok życia.
Rada Medyczna ma opublikować w tym tygodniu stanowisko dotyczące szczepień pacjentów powyżej 16. roku życia. W przypadku pozytywnej rekomendacji zastosowane mają być podobne rozwiązania umożliwiające rejestrację i szczepienie osób w wieku 16 - 17 lat.
* Jak się zarejestrować na szczepienie?
1. Zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię - 989.
Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podamy, otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podamy numer telefonu - otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
2. Zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
Poprzez e-rejestrację można zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).
I Pełna rejestracja z Profilem Zaufanym
Wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany. System zaproponuje 5 dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu osoby rejestrującej się. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo chcemy się zaszczepić w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystamy z dostępnej wyszukiwarki i wskażemy dogodną dla siebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji otrzymamy powiadomienie SMS. Informacja zostanie ponowiona dzień przed planowanym terminem.
II Szybka rejestracja bez Profilu Zaufanego
Można skorzystać z szybkiej ścieżki rejestracji na szczepienie – bez logowania się przez Profil Zaufany. Wystarczy, że podamy swój numer PESEL, nazwisko i numer telefonu, otrzymamy wówczas propozycję terminu i miejsca szczepienia.
Należy wejść na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejść na stronę e-rejestracji. Wybrać jedną z dwóch ścieżek: „szybka rejestracja”. Wpisać dane i kliknąć „Zarejestruj się”. Wówczas otrzymamy wiadomość SMS z kodem. Kod trzeba wpisać w okienko, które pojawiło się po kliknięciu Zarejestruj się. Po zapisaniu się na termin szczepienia, otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie z systemu e-zdrowie.
UWAGA! Szybka ścieżka służy tylko do umawiania terminu szczepienia – nie można go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.
Jeśli dane nie będą się zgadzały, zobaczymy komunikat "Rejestracja nie jest możliwa". Może się tak zdarzyć jeśli np. podamy błędnie nazwisko lub PESEL, nie many przy sobie telefonu i nie możemy podać kodu, nie podamy wszystkich potrzebnych danych, nie mamy wystawionego e-skierowania.
3. Skontaktować się z wybranym punktem szczepień
Jeżeli chcemy zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – wystarczy się z nim skontaktować. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień.
Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie będzie dogodnego terminu, należy zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko miejsca zamieszkania z terminem, który pasuje.
4. Wysłać SMS
Wystarczy wysłać SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączymy się z systemem, który pokieruje nas krok po kroku. Najpierw zostaniemy poproszeni o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dogodny, będzie można wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymamy SMS przypominający o terminie i miejscu wizyty.
Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Page generated in 0.0167 seconds.