Z ostatniej chwili

Rondo przy Żużlowej zamknięte od sobotniego poranka

2021-06-11 12:27:25 informacje
img

Rondo na skrzyżowaniu ul. Legionów z Żużlową będzie zamknięte z powodu przebudowy od soboty 12 czerwca do końca miesiąca. Miejski Zarząd Dróg prosi o korzystanie z objazdów i przeprasza za utrudnienia – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

Na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie prowadzona jest przebudowa ronda im. Kaznowskiego na skrzyżowaniu ul. Legionów z Żużlową na rondo turbinowe. Zakres robót obejmuje również roboty brukarskie na skrzyżowaniu ul. Legionów ze Złotą (przebudowa tej ulicy to osobna inwestycja miejska prowadzona od pewnego czasu).

W związku z pracami głównymi od soboty 12 czerwca od godz. 5.00 do środy 30 czerwca przejazd przez rondo nie będzie możliwy z żadnego kierunku. Cała nawierzchnia ronda będzie rozebrana, a następnie  ułożona  w nowej geometrii.  Przebudowa ta jest konieczna z uwagi na niedostateczną przepustowość obecnego ronda. Natężenie ruchu na ul. Legionów wzrasta wraz z rozwojem zlokalizowanych w tym rejonie firm i powstawaniem nowych inwestycji w strefie aktywności gospodarczej.

Na skrzyżowaniu ul. Legionów z ulicami Orlik-Rückemanna i Faradaya sposób sterowania ruchem został dostosowany do zmienionego obciążenia ruchem.

Dojazd dla firm położonych przy ul. Legionów po stronie północnej na odcinku od ul. Kaczorowskiej do przebudowywanego ronda będzie zapewniony, ponieważ na tym odcinku ruch na północnej jezdni ul. Legionów odbywać się będzie dwukierunkowo.

Objazd będzie obowiązywał także samochody o masie łącznej powyżej 30 ton. Obiekty na trasie omijającej zamknięcie będą dostosowane także do tego rodzaju ruchu.

Zmianie ulegają także trasy autobusów częstochowskiego MPK, które wprowadza Biuro Inżyniera Ruchu. MZD prosi  o  zachowanie szczególnej ostrożności  w rejonie zmian w organizacji ruchu.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0178 seconds.