Z ostatniej chwili

Siatkarskie mistrzostwa juniorek z częstochowianami

2023-03-22 11:43:22 informacje
img

Z imprezy w Dębicy częstochowianka Nadia Siuda wróciła z wyróżnieniem dla najlepszej rozgrywającej. Finał mistrzostw sędziował natomiast Marcin Dobrzański – też częstochowianin – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

16-letnia Nadia Siuda jest wychowanką Klubu Sportowego „Częstochowianka”. Obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. W czterech licealnych klasach uczy się tam łącznie tylko 30 zawodniczek, starannie wybranych spośród najlepszych siatkarek danego rocznika. Drużyną Nadii jest z kolei obecnie Energa MKS Kalisz. Właśnie z tą ekipą wywalczyła na Mistrzostwach Polski Juniorek srebrny medal oraz zdobyła bardzo prestiżowe miano „najlepszej rozgrywającej”.

Trofeum z Mistrzostw Polski nie jest jedynym w dotychczasowej kolekcji Nadii. Zawodniczka jest multimedalistką wielu imprez siatkarskich na arenie ogólnopolskiej i europejskiej. Wśród jej najważniejszych osiągnięć są srebrny i złoty medal w kategorii „2” mistrzostw Polski, złoty medal w kategorii „3” mistrzostw Polski, srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek oraz juniorek młodszych, srebrny medal w kategorii U-16 i złoty U-17 Wschodnioeuropejskiego Związku Siatkówki (EEVZA), 5. miejsce na mistrzostwach Europy U-17 i 6. na mistrzostwach Europy U-16. Nadia Siuda ma też na koncie powołania do kadry Polski U-14, U-16 i U-17, tytuły wielokrotnej mistrzyni Śląska oraz Wielkopolski, wicemistrzyni Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz „najlepsza rozgrywającej” mistrzostw Polski młodziczek.

Mistrzostwa Polski Juniorek w piłce siatkowej odbywały się w Dębicy między 14 i 18 marca. Funkcję arbitra podczas turnieju pełnił częstochowianin Marcin Dobrzański, dla którego wyróżnieniem było poprowadzenie meczu finałowego w roli pierwszego sędziego.

 

Fot. Udostępnione przez organizatorów / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.