Z ostatniej chwili

Skandal w rodzinie

2022-12-30 16:53:37 informacje
img

Skandal w rodzinie
Ostatnia propozycja tego roku w Teatrze im. A. Mickiewicza - to premiera muzyczna. „Skandal w rodzinie” - to Grechuta, Zaucha, Młynarski i wiele innych muzycznych niespodzianek.
Przedsmak tego, co będzie się działo na scenie, dziennikarze mieli na konferencji prasowej w minioną środę. Jeśli lubimy piosenki i rozmaite zabawne smaczki, których w przedstawieniu jest mnóstwo, to „Skandal w rodzinie” jest właśnie dla nas.
Spektakl był w planach jeszcze poprzedniego dyrektora - Olafa Lubaszenki. Z przygotowań do niego - pozostały wybrane utwory o rozpiętości muzycznej i eklektyzmie. - W tym samym dniu, w którym dostałem teksty, pomyślałem, że coś musi je spajać - wspomina Marek Ślosarski, który podjął się zadania wyreżyserowania spektaklu. - Na myśl przyszły mi góry i miejsce, gdzie wszyscy mogą się spotkać.
Spektakl nie jest koncertem, nie będzie więc tak, że wykonawcy po prostu wychodzą na scenę, by odśpiewać kolejne utwory. I w tym właśnie tkwi jego siła,. Bo choć słyszeć będziemy piosenki doskonale znane, to jednak warto zwracać uwagę na to, co dzieje się „przy okazji”. Ale i samych piosenek nie „odpuszczajmy”, bo niektóre będą miały niezwykłe aranżacje, a i muzycznie - m.in. dzięki użytym instrumentom - zyskały na lekkości.
- Mnie interesuje aktor, to co może zrobić z piosenką, zadanie, w którym może się spełnić. Mam frajdę, widząc kolegów w zadaniach - mówi Marek Ślosarski. Aktorzy i muzycy natomiast dopowiadają, że pasja, z którą wszedł w spektakl, jest nieprawdopodobna. Porwał nią wszystkich.
Spektakl ma premierę dzisiaj, 30 grudnia o 19.00, na spektakle jutrzejsze, sylwestrowe, biletów już nie ma, w styczniu zostanie zagrany na pokazach zamkniętych. Lecz wypatrujmy go w repertuarze lutego i kolejnych zimowych tygodni, bo pewne jest, że potrafi wzbudzić dobry nastrój, gdy „na całej połaci śnieg..”.
Występują: Iwona Chołuj, Teresa Dzielska, Agata Ochota-Hutyra, Marta Honzatko, Małgorzata Marciniak, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra i Maciej Półtorak. Towarzyszą im muzycznie: Michał Walczak, Michał Rorat i Michał Trąbski. Reżyseria: Marek Ślosarski.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0165 seconds.