Z ostatniej chwili

Spacer z Aniołami wkrótce w OKF-ie

2021-06-11 13:36:34 informacje
img

6 czerwca zakończył się 61. Krakowski Festiwal Filmowy. Jego niekwestionowanym zwycięzcą został Tomasz Wysokiński, którego film otrzymał Złotego Lajkonika. 12 i 13 czerwca na „Spacer z Aniołami” zaprasza Kino OKF „Iluzja” (III Aleja 64)  - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

„Spacer z Aniołami” otrzymał najwyższy laur – Złotego Lajkonika „za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz że jest to film, o którym trudno przestać myśleć”. Dokument został wyróżniony także za muzykę autorstwa Pawła Mykietyna, za produkcję – nagroda KIPA dla Piotra Kobusa i Agnieszki Drewno oraz otrzymał rekomendację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Film opowiada o bohaterze walk przeciw południowoafrykańskiemu apartheidowi, który próbuje odnaleźć porwane dziecko. Poszukiwania prowadzą go w najciemniejsze zaułki Johannesburga oraz mroczne zakamarki jego duszy.

W tym miesiącu odbędą się tylko 2 seanse: 12 i 13 czerwca o godz. 11.00. Bilety: normalny 17 zł / ulgowy 15 zł

Zdjęcia do filmu powstawały w Johannesburgu i otaczających go townshipach na przestrzeni czterech lat, w trakcie których reżyser Tomasz Wysokiński zagłębił się z kamerą w miejsca nigdy wcześniej nieodwiedzane przez filmowców. Niczym cień towarzyszył w podróży w głąb piekła bohaterowi filmu, Jerry’emu, postaci tajemniczej i fascynującej jak kontynent, z którego pochodzi.

Każdego dnia w RPA znikają dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zostają niebezpiecznymi przestępcami, zmusza się je do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych.

Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W „Spacerze z Aniołami” towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy, skąd wcielono go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.

 

Zwiastun można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=oD3UzxeG8gM

Page generated in 0.0193 seconds.