Z ostatniej chwili

Speedrowerowa wigilia

2022-12-23 22:00:41 informacje
img

Na przedświątecznym spotkaniu Stowarzyszenia Speedway Fan Club Częstochowa gości nie zabrakło – zawodniczek i zawodników, ale i przyjaciół tej dyscypliny - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Opłatkowe spotkanie środowiska speedrowerowego – wraz z podsumowaniem sezonu – zorganizowano 16 grudnia w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury.
Poza zawodniczkami i zawodnikami, trenerami i działaczami Stowarzyszenia na miejscu stawili się prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, częstochowscy parlamentarzyści – Zdzisław Wolski i Wojciech Konieczny czy wspierający tę dyscyplinę sportu radny Tomasz Blukacz. Nie zabrakło postaci związanych ze sportem – prezesa CKM Włókniarz Michała Świącika i wiceprezesa Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego Jerzego Raganiewicza. Grono działaczy speedrowerowego sportu reprezentowali jego lokalny pionier i popularyzator Janusz Danek i członek zarządu Speedway Fan Clubu Częstochowa Sebastian Charbich.
Przedstawiciele Stowarzyszenia dziękowali wszystkim, którzy wspierali i wspierają rozwój tej dyscypliny w naszym mieście, napędzając jej rozwój. A ten może robić wrażenie – prezes Janusz Danek wyznaje, że nie pamięta tak dobrego roku dla częstochowskiego speedrowera jak ten mijający. Wcześniej tak żywe zainteresowanie ściganiem się na jednośladach bez hamulców – bo m.in. tę cechę mają wykorzystywane w tym sporcie rowery – można było obserwować gdzieś w połowie lat 90. W sporej mierze można to przypisać istnieniu odpowiednich obiektów do uprawiania tego rodzaju wyścigów w Częstochowie – jeden to tor przy ul. Starzyńskiego na Północy, drugi – przy ul. Lechonia na Wrzosowiaku, powstały dzięki głosowaniom Budżetu Obywatelskiego. Speedrower w Częstochowie – jak zapewnia Janusz Danek – to nie tylko emocje współzawodnictwa, ale i wychowanie młodych czy integrowanie rodziców młodych rowerzystek i rowerzystów.


Fot Materiały organizatora / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0177 seconds.