Z ostatniej chwili

Spieszył się na randkę, ale miał „randkę” z funkcjonariuszami

2022-07-06 10:42:49 informacje
img

Funkcjonariusze z wrocławskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata drogowego. 22-letni mieszkaniec Częstochowy, spiesząc się do swojej sympatii, musiał jednak się zatrzymać, aby porozmawiać z policjantami wrocławskiej drogówki. Na jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska patrol zwrócił uwagę na poruszające się ze znaczną prędkością bmw. Przy użyciu wideorejestratora zamontowanego w nieoznakowanym radiowozie zmierzyli jego prędkość, potwierdzając swoje przypuszczenia. Kierujący na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, pędził swoim autem aż 135 km/h!

Policjanci grupy SPEED patrolowali ulice Wrocławia, kontrolując, czy kierujący stosują się do obowiązujących na nich ograniczeń prędkości. W pewnej chwili na jednej z ulic zauważyli pędzące bmw, którego kierujący znacznie przekraczał dozwoloną w tym miejscu prędkość.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość dynamicznie przemieszczającego się auta, a na ekranie urządzenia, w które wyposażone był ich nieoznakowany radiowóz, wyświetlił się wynik - 135 km/h! W miejscu, w którym dokonali pomiaru można jechać maksymalnie 70 km/h.

22-letni kierowca tłumaczył mundurowym, że spieszy się do swojej sympatii. Zanim jednak trafił w jej objęcia, musiała skończyć się „randka” z grupą SPEED.

Policjanci zakończyli interwencję, nakładając na niego grzywnę wynoszącą 2000 zł. Młodemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy na 3 kolejne miesiące.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach i wszystkich kierujących obowiązują ograniczenia i zakazy w tym zakresie - przypomina sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0198 seconds.