Z ostatniej chwili

Sportowa gala w Ratuszu

2023-03-09 13:56:12 informacje
img

W ostatnim dniu lutego ogłoszono zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2022 r. – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Uroczystość związana z tym wydarzeniem odbyła się w miejskim Ratuszu. Plebiscyt zorganizowała Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta, Redakcją „Życia Częstochowy i Powiatu" oraz Telewizją Orion. 

Impreza odbyła się po raz 65. W gronie zgłoszonych sportowców byli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i konkurencje indywidualne.

- Dziś zostaną wyróżnione te osoby, które przez cały 2022 rok pracowały na wynik własny, swojego klubu, reprezentacji, a przez to także naszego miasta i regionu. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy poprzez miłość do sportu promują Częstochowę – mówił podczas gali Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta miasta.

Plebiscyt prowadzony był tradycyjnie w trzech głównych kategoriach: zawodnicy, trenerzy, działacze. Podczas gali wręczono również statuetki: „Nadzieja Częstochowskiego Sportu”, „Trener Nadziei”, „Drużyna Roku” oraz „Sport Bez Barier”.

Przy tej okazji zastępca prezydenta Jarosław Marszałek wręczył medale Merentibus –jeden trafił do pilota Janusza Darochy, drugi do olimpijczyka i trenera Stanisława Gościniaka.

Nagrody wręczali laureatom przedstawiciele władz miasta, środowiska sportowego oraz lokalnych mediów.

 

SPORTOWIEC ROKU

1. Ivi Lopez (piłka nożna) – RKS Raków

2. Leon Madsen (żużel) – Włókniarz

3. Jakub Miśkowiak (żużel) – Włókniarz

4. Vladan Kovacević (piłka nożna) – RKS Raków

5. Kajetan Wąsowicz (kolarstwo) – Kolejarz Jura

6. Fran Tudor (piłka nożna) – RKS Raków

7. Patryk Kun (piłka nożna) – RKS Raków

8. Michał Piątek (lekkoatletyka) – CKS Budowlani

9. Oliwia Sołtys (taekwon-do) – Cz. Akademia Taekwon-do

10. Sho Takahashi (siatkówka) – Exact Systems Norwid

 

TRENER ROKU

1. Marek Papszun (piłka nożna) – RKS Raków

2. Lech Kędziora (żużel) – Włókniarz

3. Kacper Gronkiewicz (kolarstwo) – Kolejarz Jura

4. Żaneta Trąbczyńska (lekkoatletyka) – Szkolny Związek Sportowy

5. Grzegorz Krawczyk (boks) – KS Start

 

DZIAŁACZ ROKU

1. Michał Świerczewski (piłka nożna) – RKS Raków

2. Michał Świącik (żużel) – Włókniarz

3. Radosław Włodarek (piłka nożna) – Victoria

 

DRUŻYNA ROKU 

RKS Raków (piłka nożna)

 

NADZIEJE CZĘSTOCHOWSKIEGO SPORTU

1. Damian Biliński (siatkówka) – Exact Systems Norwid

2. Sandra Charbich (speedrower) – Speedway Fan Club

3. Agnieszka Sosnowska (nordic walking)

4. Stefania Macherzyńska (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck

5. Alex Tukaj (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck

6. Matylda Krawczyńska (golf) – Rosa Golf Club

7. Drużyna UKS Speedway Rędziny

 

TRENER NADZIEI

1. Tomasz Pokorski (speedrower) – Speedway Fan Club

2. Artur Osuchowski (taekwon-do) – Wojownik Kłobuck

 

SPORT BEZ BARIER

1. Ewa Pochwat – Jutrzenka

2. Krzysztof Janusik – Jutrzenka

3. Julia Szemiel – AZS UJD

4. Natalia Grzyb – LUKS Jedynka ABRM Poczesna

 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.