Z ostatniej chwili

Spotkanie dla zdrowia

2021-07-30 14:52:46 informacje
img

Bezpłatnie sprawdzić swoją zdrowotną kondycję będzie można już jutro, w sobotę 31 lipca w godzinach 10.00 – 16.00 na placu przy Szpitalu Rejonowym w Kłobucku przy ulicy 11 Listopada 5C.

– Sobotnia akcja bezpłatnych badań i konsultacji adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek. Bowiem problemy ze zdrowiem mogą przydarzyć się zarówno nastolatkom, trzydziesto-, czterdziestolatkom, jak i seniorom. Dlatego gorąco namawiam, aby skorzystać z tej okazji i zbadać swoje zdrowie – mówi Agnieszka Wołczenko, prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce, współorganizatorka spotkania dla zdrowia.

Wydarzenie w Kłobucku odbędzie się w ramach akcji promocyjnej programu „Profilaktyka 40 Plus”. W czasie imprezy będzie można bezpłatnie wykonać m.in.: badanie EKG, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, wykonać mammografię, a także oznaczyć aktualny wskaźnik BMI, czyli sprawdzić, czy waga naszego ciała jest w normie, a może mamy nadwagę lub niedowagę. Panie będą mogły uzyskać informacje na temat profilaktyki raka piersi oraz dowiedzieć się, jak samodzielnie i prawidłowo badać piersi. Natomiast panowie – dowiedzieć się o profilaktyce raka jąder i prawidłowej metodzie samobadania. Ponadto będzie można skorzystać z wiedzy lekarzy kardiologów, diabetologów, geriatrów i lekarzy rodzinnych. Dodatkowo wszystkie chętne osoby będą mogły wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) upoważniającą do bezpłatnej podstawowej opieki zdrowotnej na terenie krajów Unii Europejskiej oraz EFTA.

Waldemar Jabłczyński

Na zdjęciu: Agnieszka Wołczenko, prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce opowiada o wydarzeniu autorowi tekstu

Fot. Mikołaj Lesław Ataniel

Page generated in 0.0164 seconds.