Z ostatniej chwili

Sprawa dotacji na rozbudowę stadionu Rakowa

2023-05-19 11:33:59 informacje
img

Częstochowa nie ma jeszcze informacji jak, gdzie i kiedy może liczyć na obiecane przez Mateusza Morawieckiego dofinansowanie na rozbudowę stadionu Rakowa. Dlatego prezydent miasta napisał w tej sprawie do premiera – informuje Biuro Prasowe Urządu Miasta.   

W liście wysłanym do Prezesa Rady Ministrów przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka czytamy m.in.:  „W nawiązaniu do deklaracji Pana Premiera złożonej podczas konferencji prasowej w dniu 11 maja 2023 r. na stadionie Rakowa Częstochowa, dotyczącej wsparcia przebudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego kwotą 40 mln zł, proszę o informację kiedy, w jakim trybie i z jakiego źródła możemy liczyć na obiecaną dotację. (…) Oficjalna informacja o wysokości środków oraz terminie i przedmiocie dofinansowania z budżetu państwa jest niezbędna nam do zaplanowania – w porozumieniu z klubem – procesu inwestycyjnego oraz przygotowania pełnego montażu finansowego przedsięwzięcia. Pozyskanie środków zewnętrznych otworzy nam możliwości wejścia w trzeci etap rozbudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego w zakresie umożliwiającym rozgrywanie na nim spotkań także w dalszych rundach europejskich rozgrywek pucharowych (…)” 

Prezydent przypomina jednocześnie, że miasto jest już od dawna przygotowane do realizacji prac mających  poprawić infrastrukturę okołostadionową obiektu przy ul. Limanowskiego:

„Po zakończeniu pierwszego etapu przebudowy stadionu, który pozwolił na rozgrywanie w Częstochowie meczów Ekstraklasy, uzgodniliśmy z klubem drugi etap rozbudowy stadionu. (…)  Zabezpieczyliśmy wkład własny oraz mamy wymagane pozwolenia budowlane dotyczące m.in. powstania nowych podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, rozbudowy siedziby klubu, poprawy standardu budynków szkoleniowych oraz realizacji zaplecza regeneracyjno-rehabilitacyjnego. Oczekujemy jednak nadal na podpisanie umowy na dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – edycja 2022”.

Krzysztof Matyjaszczyk, licząc na potwierdzenie i informację dotyczącą zadeklarowanego przez premiera wsparcia, wyraża nadzieję, że: inwestycje Miasta Częstochowy związane z dalszą rozbudową MSP Raków w przypadku uzyskania środków z budżetu państwa pozwolą podnieść standard i pojemność obiektu przy ul. Limanowskiego, służąc rozwojowi piłki nożnej i realizacji sportowych celów drużyny tegorocznych Mistrzów Polski.

Fot. Artur Kucharski / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0157 seconds.