Z ostatniej chwili

Sprawdź, czy właściwie zabezpieczyłeś mienie, które planujesz pozostawić na działce

2024-04-25 12:35:06 informacje
img

Policjanci przypominają kilka podstawowych zasad, które pozwolą uchronić się przed kradzieżą lub kradzieżą z włamaniem do altan. Podstawą jest odpowiednie zabezpieczenie lub niepozostawianie przedmiotów wartościowych na terenie ogrodów działkowych. Zwróćmy też uwagę na osoby, które spacerują ścieżkami i niejednokrotnie oferują swoją pomoc, bo nie zawsze mają dobre i uczciwe zamiary. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, a także nie wpuszczajmy osób nieznajomych na teren swoich posesji i do altan. Niektórzy bowiem mogą być zainteresowani bardziej tym, co posiadamy, niż udzieleniem nam pomocy…

 

Mundurowi apelują, aby po opuszczeniu ogródka, altankę lub domek zawsze zamykać, a narzędzia dobrze zabezpieczać. Tych, z których nie będziemy korzystać przez dłuższy czas, nie pozostawiajmy bez nadzoru. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Warto zastanowić się więc, czy drogich narzędzi, takich jak wiertarki, piły czy kosiarki nie byłoby lepiej zabrać do domu lub zabezpieczyć w budynku kierownictwa ogrodów działkowych.

Należy również pamiętać, aby nie zostawiać torebek i portfeli w miejscach widocznych, bez żadnej opieki, szczególnie podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Oddalając się nawet na chwilę z działki, dokumenty, pieniądze czy klucze powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Niestety złodziejowi wystarczy chwila, aby zabrać naszą własność.

Warto również nawiązywać dobre sąsiedzkie znajomości, aby wzajemnie chronić swoje mienie i wiedzieć, kto jest działkowiczem, a kto osobą obcą.

Bezwzględnie nie powinno się też kupować od osób, których nie znamy, towarów po okazyjnej cenie. Często mogą pochodzić z kradzieży i być chwilę wcześniej skradzione innemu działkowiczowi.

Policjanci apelują też, aby natychmiast informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach, które podejrzanie się zachowują, tak aby funkcjonariusze mogli podjąć szybkie i skuteczne działania.

Fot. Materiały Policji 

Page generated in 0.017 seconds.