Z ostatniej chwili

Stanowisko Rady Miasta w sprawie likwidacji częstochowskiego WORD-u

2021-06-28 12:03:02 informacje
img

Rada Miasta Częstochowy protestuje przeciwko zamiarom likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Na ostatniej sesji częstochowski samorząd przyjął uchwałę w tej sprawie – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W stanowisku z 24 czerwca w sprawie sprzeciwu wobec działań Zarządu Województwa Śląskiego zmierzających do likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie czytamy:

Rada Miasta Częstochowy stanowczo sprzeciwia się planom likwidacji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie przez Zarząd Województwa Śląskiego, Sejmik Województwa Śląskiego i wszystkie inne władne w tej sprawie organy. 

Nasze stanowisko jest też wyrazem poparcia dla pracowniczek i pracowników WORD-u oraz mieszkanek i mieszkańców Częstochowy, którzy obawiają się utraty miejsc pracy i ważnej dla naszego miasta instytucji. Nasz sprzeciw jest tym bardziej zasadny, że nie ma merytorycznego uzasadnienia dla likwidacji WORD-u.

Mimo rekordowej w Polsce i ciągle rosnącej od kilku lat inflacji oraz pandemii COVID-19 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie może pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami finansowymi.

Również jakość świadczonych usług na tle reszty WORD-ów w kraju - w tym czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy - wypada bardzo dobrze.

Przypominamy też, że mimo, iż nasze miasto straciło podczas reformy administracyjnej status stolicy województwa, częstochowski WORD funkcjonował jako jednostka samodzielna. Nie można także zapominać o tym, że przedstawiciele ugrupowania posiadającego obecnie większość parlamentarną w naszym kraju niejednokrotnie obiecywali powrót województwa częstochowskiego. W związku z tym nielogiczne jest likwidowanie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie, skoro zgodnie z obietnicami przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości w niedalekiej przyszłości nasze miasto znów stanie się stolicą województwa i będzie potrzebowało WORD-u.

 

Page generated in 0.0155 seconds.