Z ostatniej chwili

Stanowisko w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego

2022-11-23 11:50:09 informacje
img

Częstochowska Rada Miasta wyraziła symboliczną dezaprobatę dla słów, jakie padły pod adresem polskich kobiet na jednym ze spotkań z udziałem prezesa rządzącej partii. Projekt stanowiska był inicjatywą kobiet – miejskich radnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Rada Miasta Częstochowy na ostatniej sesji przyjęła stanowisko „w sprawie haniebnej wypowiedzi prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego”. Częstochowscy samorządowcy przyjęli je 17 głosami „za” (przy 11 nieoddanych głosach) na wniosek kilku pań radnych oburzonych niedawną wypowiedzią przywódcy PiS dotyczącą polskich kobiet.  

W stanowisku czytamy m.in.: 

„Szanowne Mieszkanki i Mieszkańcy Częstochowy, jako radne i radni Miasta Częstochowy, sprzeciwiamy się słowom Jarosława Kaczyńskiego, które tak lekko i cynicznie wypowiada na swoim obwoźnym wiecu pod adresem Polek. Żądamy odwołania tych słów i przeprosin dla każdej polskiej kobiety, w które te słowa godzą!
Jarosław Kaczyński mówiąc, że „Polki rodzą mało dzieci, bo dają w szyję” kłamie, obraża i poniża.
Panie Kaczyński, Polki nie rodzą dzieci w Polsce z innych powodów, niż te, które wyssał Pan z palca, bezczelnie przy tym się śmiejąc, przy aplauzie partyjnej klaki. Polki nie rodzą dzieci lub boją się rodzić, bo tacy jak Pan zmienili prawo aborcyjne i dzisiaj kobiety z zagrożoną ciążą lub własnym życiem umierają w szpitalach jak Izabela w Pszczynie. (…)”

Page generated in 0.0157 seconds.