Z ostatniej chwili

Stoelzle gościło młodych artystów ze świata

2023-03-13 12:17:58 informacje
img

W ramach Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej UJD gości studentów kierunków artystycznych z całej Europy i USA. Dzięki uprzejmości Stoelzle Częstochowa mieli okazję zobaczyć proces przetwórstwa szkła w częstochowskiej lokalizacji firmy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Studenci odwiedzili obszar konstrukcji i regeneracji form szklarskich, gdzie mieli okazję porozmawiać z projektantami i dopytać o wiele kwestii technicznych, które mogą być przydatne w ich działalności artystycznej. W dziale kontroli jakości form  poznali szczegóły dotyczące ich budowy i właściwości.

W dziale produkcji pokazano gościom tzw. gorący koniec, który jest pierwszym i kluczowym etapem produkcji szkła, a jest naprawdę gorący, ale tylko w taki sposób można wyprodukować butelki o różnych pojemnościach. Produkcja odbywa się na najnowocześniejszych automatach szklarskich, w tym na największym – dwunastosekcyjnym.

Pomysłodawcą spotkania sztuki z przemysłem był częstochowski artysta Bartosz Frączek, który jest też wykładowcą Uniwersytetu im. Jana Długosza, a w organizacji pomagało Centrum Obsługi Inwestora UM.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0166 seconds.