Z ostatniej chwili

Sukcesy uczniów I LO Społecznego

2021-05-07 13:22:28 informacje
img

Katarzyna Przech, Michał Stanowski i Anna Pyzalska -  uczniowie I Społecznego LO im. Z. Herberta STO w Częstochowie - zostali laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad. Dwoje z nich zapewniło sobie dzięki temu zwolnienie z niektórych części egzaminu dojrzałości oraz indeksy na wymarzone uczelnie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Katarzyna Przech jest laureatką  67. Olimpiady Chemicznej. Już w ubiegłym roku była finalistką tej olimpiady, co było wtedy najwyższym wyróżnieniem (z powodu pandemii nie organizowano finału i nikt nie uzyskał tytułu laureata). W tym roku znalazła się na 10. miejscu w Polsce.  Ponadto zajęła 3. miejsce w Olimpiadzie Wiedzy Chemicznej, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i została laureatką XXXVI Konkursu Chemicznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską. Do konkursów chemicznych przygotowywała ją Marta Bednarczyk.
Drugim maturzystą laureatem został Michał Stanowski, przygotowujący się do Olimpiady Biologicznej pod kierunkiem Małgorzaty Jankowskiej-Nowak. Zajął 17. miejsce w Polsce. Jego sukces poprzedziło wykonanie pracy badawczej i jej obroną przed naukowym gremium, a także wiele egzaminów z praktyki i teorii.
Anna Pyzalska natomiast została finalistką V edycji Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Za nią wiele trudnych i niestandardowych zadań: m.in. napisanie eseju związanego z tematem głównym olimpiady (w tym roku to: „Kino i twórcy patrzą w lustro – autotematyzm i autobiografizm”), przeprowadzenie i zredagowanie wywiadu z wylosowaną, zaproszoną przez organizatorów osobą. Jej artystyczną i naukową opiekunką podczas przygotowań do tej ogólnopolskiej olimpiady była Beata Bartnik.
W gronie laureatów olimpiad uczniowie I Społecznego LO im. Z. Herberta STO byli jedynymi częstochowianami.
 
Na zdjęciu: od lewej - Katarzyna Przech, Michał Stanowski i Anna Pyzalska

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0158 seconds.