Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek na drodze krajowej 42

2021-04-06 11:17:36 informacje
img

Kłobuccy kryminalni wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj, 5 kwietnia na drodze krajowej nr 42. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący bmw na prostym odcinku drogi potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni. Na skutek odniesionych obrażeń 38-latek zmarł – informuje kłobucka Policja.

Do zdarzenia doszło około godz. 20.20 w Kleśniskach. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca bmw, jadąc poza obszarem zabudowanym w kierunku Jaworzna, na prostym odcinku drogi w kompleksie leśnym potrącił idącego w tym samym kierunku środkiem drogi pieszego. Mężczyzna nie miał odblasków, a widoczność znacznie ograniczały silne opady deszczu i śniegu.

Na skutek odniesionych obrażeń 38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego zmarł. Bmw kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Został ranny i trafił do szpitala. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych z zakresu m.in. stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

Wszyscy świadkowie wypadku są proszeni o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr. telefonu (47) 8582200 lub z najbliższą jednostką Policji pod nr. alarmowymi 997, 112.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0172 seconds.