Z ostatniej chwili

Tragiczny wypadek pod Krzepicami - nie żyje 21-letni motocyklista

2022-07-15 18:55:35 informacje
img

Kłobuccy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę 13 lipca na drodze krajowej nr 43 przed Krzepicami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący dostawczym fiatem, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas jezdni, czołowo zderzając się z 21-letnim motocyklistą. Obrażenia młodego kierowcy jednośladu okazały się śmiertelne... - informuje kłobucka Policja.
W środę 13 lipca po 22.20 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu dostawczego z motocyklem. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 43 w Krzepicach. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że kierujący dostawczym fiatem, 21-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, jadąc w kierunku Wielunia, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka motocyklistą. Motocyklem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Opatów, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierowca dostawczego fiata był trzeźwy, lecz dodatkowo pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.
Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności policyjne były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas oględzin droga krajowa nr 43 była całkowicie zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Ruch na drodze przywrócono kilkanaście minut po 2.00.
Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni m.in. skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.
Policja apeluje o ostrożność na drodze!
Przypomina też, że najważniejsze jest, aby wszyscy użytkownicy dróg przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz wykazywali się rozsądkiem i wzajemnym szacunkiem. Pamiętajmy, że w każdym zderzeniu motocykla z samochodem, to kierowca jednośladu ma zdecydowanie mniejsze szanse na wyjście z wypadku bez szwanku.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0155 seconds.