Z ostatniej chwili

Tydzień bibliotek

2021-05-12 15:33:52 informacje
img

Warsztaty literackie z bajkopisania, spotkanie z Arkadiuszem Franią - poetą i krytykiem, konkurs na recenzję wybranej książki, warsztaty dla dzieci, w których nauczą się nazywać uczucia i emocje, to propozycje Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego w Tygodniu Bibliotek - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Zainaugurował go 11 maja nowy cykl spotkań online „Kwadrans z filozofką”, prowadzony przez Annę Falanę-Jafrę – miłośniczkę filozofii, ale także prawniczkę i językoznawczynię, która raz w miesiącu będzie przypominać sylwetki filozofek, zarówno znanych, jak i nieco zapomnianych. Film z tego wydarzenia, którego bohaterką była Edyta Stein, można obejrzeć pod linkiem: http://bit.ly/kwadranszfilozofka
W czwartek 13 maja o godz. 11.00 Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego zaprasza na „Bajkopisanie”. To warsztaty literackie dla dzieci prowadzone przez bibliotekarki z Filii nr 9. W czasie zajęć online uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchać bajkę, porozmawiać o niej, a także samodzielnie w domowym zaciszu stworzyć wyjątkowego molika książkowego. Zaprasza oraz szczegółowych informacji o uczestnictwie w spotkaniu udziela Filia nr 9 (tel. 34 360 61 14, filia9@biblioteka.czest.pl).
Tego samego dnia, o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie online z Arkadiuszem Franią, poetą i krytykiem, który w 2014 r.  otrzymał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem zbiorów poetyckich: „na przykład mnie nie ma” (1994, 1996), „powiedz mi siebie” (1995, 1996), „na zimnym uczynku” (1999), „ale się nie budzę” (2004), „zacząć nic od początku” (2012), „Zbieracze lawendy” (2016), „Oset” (2019).  Ostatnio autor przygląda się środowisku częstochowskich poetów. Na spotkaniu będzie można porozmawiać o jego ostatniej książce „Razem i osobno. O poetach [z] Częstochowy”. 
Spotkanie będzie można oglądać  na stronie: http://bit.ly/SpotkanieArkadiuszFrania
W piątek 14 maja o godz. 17.00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci „Uczucia - a co to takiego?”. Poprzez zabawę edukacyjną i ćwiczenia uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość dowiedzieć się, dlaczego różne emocje są dobre i pożyteczne; nauczą się nazywać uczucia i emocje. Zajęcia pomogą w rozwoju kompetencji emocjonalnych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Organizatorzy zapraszają do udziału w zajęciach zarówno dzieci, jak i rodziców. Należy przygotować kartki papieru i kredki/ farby/ pastele. 
W warsztatach będzie można brać udział na stronie: http://bit.ly/WarsztatyUczucia
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.