Z ostatniej chwili

Uczennice z SP7 mistrzyniami Polski

2022-11-04 14:10:00 informacje
img

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zdobyły złoto w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W mistrzostwach, które odbyły się 26 października w Tomaszowie Lubelskim,  wzięło udział 15 drużyn z całej Polski. Województwo śląskie reprezentowały częstochowianki, które wcześniej zwyciężyły w zawodach na szczeblu wojewódzkim. 

Mimo dużej konkurencji sztafecistki z SP nr 7 wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. A to przyniosło zamierzone efekty – drużyna stanęła na I stopniu podium w kategorii dziewcząt.

Reprezentacja z Częstochowy wystąpiła w składzie: Zuzanna Pietrasińska, Maja Gradoń, Jagoda Trybuła, Paulina Deska, Amelia Młynarczyk i Emilia Majewska. Opiekunką drużyny była Żaneta Trąbczyńska. Zawodniczki mają na koncie wiele sukcesów w zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.  

W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, reprezentantki zdobyły srebrny medal, tym samym otrzymując tytuł wicemistrzyń Polski.

Fot. Żaneta Trąbczyńska / Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.014 seconds.