Z ostatniej chwili

Umowa na dokończenie wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego - podpisana

2022-09-14 11:02:30 informacje
img

W siedzibie częstochowskiego MZD została 13 września podpisana umowa na realizację pozostałego do wykonania zakresu prac wielkiej przebudowy al. Wojska Polskiego w Częstochowie (DK-91).

Prace zgodnie z zakończoną przed kilkoma tygodniami procedurą przetargową realizować będzie konsorcjum firm NDI S.A i NDI Sopot S.A. Inwestycja zostanie zrealizowana w niezmiennym do pierwotnych założeń zakresie, zgodnie z projektem dofinansowanym ze środków UE. Dokumenty ze strony zamawiającego i wykonawcy parafowali przedstawiciele kadry zarządzającej Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie i konsorcjum NDI. 
Przebudowa al. Wojska Polskiego w Częstochowie to największa drogowa inwestycja we współczesnej historii miasta.
- Przed nami ogromne logistyczne wyzwanie, bo na realizację kontraktu mamy czas do końca przyszłego roku, tymczasem zakres prac jest bardzo duży. Ale to też nasza kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Częstochowie i mamy nadzieję, że dobry kontakt z inwestorem i zamawiającym pomoże nam w sprawnej realizacji tego ważnego projektu – podkreśla Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezes zarządu grupy NDI S.A. i dodaje: - aleja Wojska Polskiego to kluczowa arteria miasta, musimy dokonać wielu uzgodnień, zatem czas oraz sprawne ich procedowanie będą odgrywać w tej realizacji decydującą rolę. Obecnie kończymy nasz inny wymagający projekt, czyli kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną, który był nie mniej wyczekiwanym, obserwowanym i skomplikowanym logistycznie zadaniem. Udało się go zrealizować zgodnie z założeniami i chcielibyśmy móc pod koniec przyszłego roku tym samym pochwalić się w Częstochowie.​
Termin zakończenia inwestycji, jaki wyznaczył w umowie zamawiający, to 30 listopada przyszłego roku.
- Zainteresowanie oferentów w przetargu potwierdziło, że jest to zadanie technologicznie do realizacji w tym terminie. Ponadto to strategiczna inwestycja, na której efekt będzie czekać nie tylko Częstochowa, ale także mieszkańcy regionu i całej południowej Polski. Cieszę się, że realizacji tego zadania podejmuje się firma z doświadczeniem zebranym w trakcie wielu wymagających realizacji na terenie kraju – mówi p.o. dyrektor MZD w Częstochowie Joanna Holi-Sosnowska. – Dla nas to koniec skomplikowanego czasu wypełnienia licznych procedur, po którym przychodzi czas na wyzwania w terenie. Priorytetem jest oddanie do użytku z końcem przyszłego roku nowego kręgosłupa komunikacyjnego naszego miasta. Efekt końcowy ma zrekompensować niedogodności, z którymi mieszkańcy mierzyli się do tej pory i zmierzą się przez kolejne miesiące. 
W ciągu kilkunastu kolejnych dni na budowie pojawią się ekipy wykonawcy - informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.
Fot. Materiały MZD

Page generated in 0.0159 seconds.