Z ostatniej chwili

Utrzymać pozycję lidera

2023-01-21 17:26:37 informacje
img

Wraz z rozpoczęciem nowego roku rozpoczęła się także druga runda fazy zasadniczej rozgrywek Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Zawodnicy częstochowskiego Norwida nie weszli najlepiej w nowy rok, bo rozpoczęli go od przegranej 3:2 z zespołem Krispol Września. Częstochowianie szybko wrócili jednak na właściwe tory i w sobotę 14 stycznia wrócili z Nowej Soli z kompletem punktów, wygrywając z miejscową Astrą 3:0. Tym samym błękitno-granatowi powrócili na fotel lidera, a już dziś, w sobotę – 21.01 powalczą na własnej hali o jego utrzymanie. Przeciwnikiem Częstochowian będzie zespół AZS AGH Kraków, start spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

* Gramy dla Oliviera

Olivier Dłubała to 17-letni sportowiec, który zmaga się z bardzo rzadkim nowotworem złośliwym – mięsakiem z rodziny Ewinga. Obecnie Olivier jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Przyjmuje chemię według protokołu oraz dodatkową, bardzo kosztowną chemię celowaną, która nie jest refundowana przez NFZ, ale która zwiększa jego szanse na wyleczenie. Leczenie Oliviera jest bardzo kosztowne, dlatego rodzice chłopca zdecydowali się uruchomić zrzutkę, która pomoże zebrać niezbędne pieniądze. Klub Sportowy Norwid Częstochowa pragnie wesprzeć rodzinę Oliviera w tej trudnej walce i sobotni mecz dedykuje właśnie Jemu. 100% dochodu ze sprzedaży biletów podczas meczu z AZS AGH Kraków zostanie przekazane na leczenie Oliviera.

- Niezwykle cieszymy się, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasze mecze. Chcemy cieszyć Państwa oczy wspaniałym sportowym widowiskiem, ale mamy także poczucie, że wspólnie możemy zrobić wiele dobrego. Zachęcam do przyjścia na mecz w najbliższą sobotę 21.01 i wsparcia naszej zbiórki. Grajmy razem dla Oliviera! – mówi Krzysztof Wachowiak, prezes Klubu Sportowego Norwid Częstochowa.

 

 

Page generated in 0.0168 seconds.