Z ostatniej chwili

Uwaga! Policja poszukuje właściciela agresywnego psa!

2023-01-20 17:54:25 informacje
img

Dzisiaj (20 stycznia) rano na Rakowie agresywny pies w typie amstaff zagryzł mniejszego pieska. Ugryzł również jego właściciela i próbował zaatakować 2 inne spacerujące nieopodal psiaki. Dzięki szybkiej i stanowczej reakcji policjantów agresywne zwierzę zostało obezwładnione i trafiło do schroniska. Policja zwraca się do właściciela zwierzęcia oraz osób, które go znają, o kontakt z Komisariatem VI w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 16 11 lub najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.
Około godz. 8.15 dyżurny otrzymał informację, że w Częstochowie przy ul. Limanowskiego 41/43 biegający luzem pies w typie amstaffa zagryzł psa rasy york, który spacerował na smyczy ze swoim opiekunem. Agresywny pies ugryzł również właściciela małego psa w chwili, gdy chciał on ratować swojego pupila.
Gdy policjanci zjawili się na miejscu, amstaff stał przy zagryzionym psiaku, jednak po chwili zauważył dwa inne psy, które również spacerowały po osiedlu z opiekunami i ruszył do kolejnego ataku. Policjanci pobiegli za agresywnym czworonogiem. Dzięki szybkiej reakcji i stanowczej postawie,  obezwładnili czworonoga i przytrzymywali niespokojne zwierzę aż do chwili przybycia na miejsce pracowników ze schroniska.
W miejscu zdarzenia mundurowi rozpytali mieszkańców i świadków. Poczynione ustalenia nie przyczyniły się jednak do wytypowania opiekuna zwierzęcia, dlatego Policja zwraca się do osób, które wiedzą, kto jest właścicielem lub opiekunem wskazanego na zdjęciu psa lub mają informację, gdzie może przebywać o kontakt z komisariatem 6 lub najbliższą jednostką Policji pod numerem 112.
Policja apeluje też do wszystkich właścicieli zwierząt, aby dołożyli wszelkich starań, żeby nikt nie czuł się przez nie zagrożony. Przepisy nakładają na właściciela lub opiekuna obowiązek zachowania wszelkich środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęca.
Art. 77. [Niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia]
§ 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0172 seconds.