Z ostatniej chwili

W 16. rocznicę śmierci Jana Pawła II

2021-04-02 14:05:44 informacje
img

2 kwietnia w imieniu swoim oraz częstochowianek i częstochowian pod pomnikiem polskiego papieża kwiaty złożył prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Niesmacznym – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Podczas kameralnej ceremonii złożenia wiązanki na pl. Daszyńskiego przedstawicielom samorządowych władz Częstochowy towarzyszyła asysta Straży Miejskiej.  

Kwiaty złożono także pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej.

Decyzją Rady Miasta w maju 1991 roku Jan Paweł II został Honorowym Obywatelem Miasta Częstochowy, a w sierpniu tego samego roku odebrał ten tytuł, przebywając tutaj podczas VI Światowych Dni Młodzieży. Częstochowa była jednym z pierwszych miast, od których przyjął tego rodzaju wyróżnienie.

Od początku lat 90. papież cierpiał na postępującą, osłabiającą organizm chorobę Parkinsona. Na początku lutego 2005 roku jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Przez ostatnie dwa miesiące życia nie udzielał się publicznie. Osobisty lekarz stwierdził jego śmierć 2 kwietnia o godz. 21.37 czasu miejscowego w Watykanie. Przez ostatnie dni życia Jana Pawła II katolicy z całego świata na bieżąco śledzili wieści o jego stanie zdrowia, modląc się w jego intencji.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0219 seconds.