Z ostatniej chwili

W Galerii Jurajskiej działa obecnie blisko 40 sklepów i punktów usługowych

2021-03-22 15:56:00 informacje
img

W Galerii Jurajskiej wciąż można zrobić zakupy przedświąteczne. W centrum handlowym otwarte pozostaje blisko 40 sklepów i punktów usługowych, w tym m.in. sklepy spożywcze, drogerie i sklepy z meblami.

Od soboty centra handlowe w całej Polsce działają w ograniczonym zakresie. To efekt wprowadzonego czwartego już lockdownu. Także w Galerii Jurajskiej nie wszystkie sklepy są obecnie otwarte.  Czynne pozostaje ok. 25% oferty centrum handlowego.

Wciąż można zrobić tutaj zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. Otwarte pozostają także sklepy meblowe, mające w swojej ofercie także dekoracje świąteczne. Działają także księgarnie i saloniki prasowe. Nadal można również zaopatrzyć się w rzeczy niezbędne dla czworonogów – otwarty jest sklep zoologiczny.

W reżimie sanitarnym również wybrane punkty świadczą swoje usługi. Działają m.in. placówki banków i teleoperatorów, salon fryzjerski, pralnia, salony optyków.  Otwarte są także restauracje i kawiarnie, z tym, że prowadzą sprzedaż wyłącznie na wynos. 

– Począwszy od soboty, w Galerii Jurajskiej działalność prowadzą wszyscy najemcy, którzy zgodnie z obecnym rozporządzeniem mogą mieć otwarte placówki. Działa więc blisko 40 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. Oznacza to, że mimo ograniczeń, w Galerii Jurajskiej wciąż można zrobić niezbędne, codzienne zakupy, a także te związane z przygotowaniami do świąt, zwłaszcza że dostępna jest szeroka oferta spożywcza – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

Robiąc zakupy, pamiętajmy o panujących zasadach. Klienci zobowiązani są nosić maseczki, a także dezynfekować ręce, tak często jak to możliwe. Specjalne punkty do dezynfekcji można znaleźć przed wejściami do sklepów oraz na terenie galerii. Nadal obowiązuje także zasada dystansu społecznego. Stojąc w kolejce lub w oczekiwaniu na wejście do sklepu, należy zachować min. 1,5 m odstępu.

Podobnie jak w przypadku ostatnich lockdownów, tak i teraz, zarówno w sklepach, jak i w galerii obowiązuje limit osób mogących przebywać tu jednocześnie. O tym, ile osób może w tym samym czasie wejść do Galerii Jurajskiej i do konkretnego sklepu, informują specjalne komunikaty w witrynach.

Listę otwartych sklepów można znaleźć na www.galeriajurajska.pl

Page generated in 0.0163 seconds.